Lifestyle

September 26, 2018 | 10:03

Alain Delon: “Gratë? Jam ngacmuar, por e pranova”

 

“Gjithçka që bëra në filma, e kam jetuar me të vërtetë. Unë mund të bëhesha një shfrytëzues i prostitutave në Pigalle: një herë disa vajza ishin gati të punonin për mua”. “Jam bënë pjesë e kinemasë në sajë të grave që ranë në dashuri me mua”. “Unë u ngacmova nga gratë, por e pranova dhe isha i lumtur”. Dallimi me rivalin e përjetshëm Jean-Paul Belmondo? “Unë jam një aktor, ai është një komedian. Unë jetoj rolet e mia, ai ka studiuar veprimin”.

Alain Delon, 83 vjeç, ka folur hapur në një intervistë për gazetën franceze ‘Le Monde’. Përmes rrëfimit të tij ka treguar gjëra të habitshme dhe ka konfirmuar dëshirën për t’u tërhequr nga kinemaja. Pas filmit të fundit, ‘La maison vide di Patrice Leconte’, në të cilin ai luan me Juliette Binoche, nuk do të dalë më përpara kamerave. Pa keqardhje. “Nuk dua të xhiroj më filma”.

“Drejtorët e mëdhenj, me të cilët do të doja të punoja, kanë vdekur”, tha aktori për gazetarin Samuel Blumenfeld. “E kam mbyllur kinemanë dhjetë vjet më parë kur luaja Giulio Cesare në Asterix për Lojërat Olimpike. Dikur shkrimtarët e mëdhenj shkruanin për yjet, sot ata shkruajnë për bukën”. Protagonisti i filmave të paharrueshëm si Il Gattopardo, La piscina, Rocco dhe vëllezërit e tij, Borsalino, z. Klein gjithashtu ka trajtuar çështjen e ngacmimit: “Fenomeni nuk ka lindur me Harvey Weinstein i cili ka imponuar fuqinë e tij dhe merr një shuplakë. Por ju nuk mund ta mohoni se para një ngacmimi, disa gra tërheqin një vazo lulesh në kokën tuaj dhe të tjerat e pranojnë. “

Pendimi i tij më i madh? “Kurrë nuk jam drejtuar nga një grua. Ato duhet të kenë frikë nga unë.”

 

Burimi / www.ilmessaggero.it

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com