Dëshmi

August 30, 2018 | 9:00

Ambra: “Historia ime e dashurisë me Mass, i cili më përqafon si askush nuk e ka bërë për mua”.

Në moshën 41 vjeçare, Ambra Angiolini po jeton një marrëdhënie të lumtur: “U bëra më e përulur”, thotë ajo. Dhe në këtë intervistë të hapur ajo pretendon lirinë e saj, shpjegon rëndësinë e lëndimit dhe tregon “dashurinë” e bukur me Massimiliano Allegrin.

Në kopertinën e 33 të Vanity Fair, Ambra Angiolini tregon për herë të parë marrëdhënien e saj të dashurisë me trajnerin e Juventusit Massimiliano Allegri dhe tregon për gjithë jetën e saj në këto 41 vite, të lidhur midis një karrierë që e bëri atë një diva në adoleshencë, në atë kaleidoskop të dritave, zërave dhe provokimeve që nuk ishte Rai nga Gianni Boncompagni: “Me kalimin e viteve unë kam ndryshuar shumë”, thotë Ambra.

Isha e pasigurt, zbulon ajo: “Duke u ndier më pak e sigurt për atë që dëshiroja të bëja, unë nuk kundërshtova asgjë si çështje e mundësisë.

Isha e heshtur dhe e keqe: “Pse propozoj ta bëj këtë gjë? Pra, nuk vlen asgjë “i thashë vetes, sepse në fillim unë u ndjeva e papërshtatshme ndaj një pune që ka ndryshuar kaq shumë herë para syve të mi”. Sot, shpjegon ajo, “Unë nuk kam turp për asgjë, unë zgjedh njerëzit për të bërë pak rrugë dhe dua të humbas kohë duke kërkuar për këndvështrimin tim: nëse kjo rezulton të jetë pa sukses, nuk ka rëndësi”. Qëndrimi i ri është një paqe e brendshme, argumenton Ambra: “Më bëri të zgjidh konfliktin me veten që më bëri të dukem e vështirë, një person me një karakter të vështirë”.

Duke kthyer kokën prapa, Ambra pretendon se gjithmonë e ka gëzuar jetën me të vërtetë. Arma sekrete e rekordeve të mia ishte gjithmonë një buzëqeshje dhe pata shumë mashtrime nga ata që flisnin apo shkruanin “. “Pastaj, sigurisht,” vazhdon ajo, “kam pasur lëndime të mia dhe unë gjithashtu e di zemërimin që në kohë më ndihmoi të hap sytë, duke më thënë:” Zgjohu “, sepse zërin unë e kam ngritur gjithnjë, më shumë me veten time se me të tjerët. Me kalimin e kohës, unë hoqa dorë nga zemërimi dhe gjatë viteve kam mësuar t’i jap rëndësinë e duhur asaj që të tjerët kanë thënë për mua dhe kritikave që për një kohë të gjatë nuk më kanë lënë indiferente. U bëra më e përulur. Unë nuk e mbyt mendjen e të tjerëve, por pranova mundësinë që të tjerët nuk e pëlqejnë atë që bëj dhe kjo nuk më lëndohen. Por unë ende dua të qaj për gjërat që më interesojnë dhe madje të kënaqem me një dështim sepse mësova të vuaj pa mbyllur veshët. Për sa kohë që nuk i lejoni vetes mundësinë për të ndjerë dhembjen në lëkurën tuaj, jo vetëm që nuk i zgjidhni problemet tuaja, por nuk merrni asnjë hap drejt së vërtetës ».

Me ambicie, e cila gjithashtu e shoqëronte atë në të kaluarën, ajo erdhi në terma: “Është një fjalë që më ka ngatërruar dhe ka rënë shumë herë”. “Unë kurrë nuk kam qenë e ngrënë nga ambicia, por për ambicie unë luftova shumë, ndoshta me idenë e vjedhjes së një punë të mjerueshme me çdo kusht.”

Gjithashtu e dashuruar. “Isha vetëm dhe ideja për të patur një mik për një kohë të gjatë më trembte. Edhe vitet më të mira janë gëzuar për këtë “. Sot, ajo thotë: “Ndihem shumë e fortë për jetën time private”.

Ndër të tjera ajo tregon edhe për ndarjen nga Francesco Renga dhe fillimin e një marrëdhënie të re me Massimiliano Allegri: “Kur përfundon një histori ju gjithmonë keni dy mundësi: të vazhdoni të vuani ose të thoni: ‘jo, kjo nuk është ajo që meritoj’. Dy vjet më parë zemra pushoi së rrahuri për një person të rëndësishëm (Renga) dhe pastaj u ringjall nga një burrë tjetër (Allegri) i cili e bëri atë me aq  ëmbëlsi që nuk mund të përshkruhet. Me Allegrin, zbulon Ambra, jemi njohur duke chat-uar . “Dhe pastaj u takuam.” I vetmi njeri në jetë i cili ka qenë në gjendje të më përqafojë si askush tjetër. Dhe është një ndjenjë kaq e bukur – përfundon ajo – sa nuk më intereson nëse dikush, e pëlqen ose nuk e pëlqen. Për herë të parë në jetën time, unë jam e interesuar vetëm për një gjë: të di se do të kthehet tek unë. Gjithmonë.”

Burimi / www.vanityfair.it

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com