Lifestyle

April 4, 2018 | 9:15

Disa sekrete bukurie, që çdokush duhet t’i vë në zbatim

Femrat kalojnë shumë kohë për t’u dukur bukur, kryesisht duke përdorur grim, por shpesh harrojnë të kujdesen për lëkurën e tyre.

Ne ju sjellim disa sekrete bukurie që do ju ndihmojnë në përditshmërinë tuaj.

1-Për të forcuar qerpikët tuaj, lyejini fillimisht me pudër dhe më pas me rimel dhe do t’i keni në gjendje të përsosur gjatë gjithë ditës.

2-Për të tharë flokët më shpejt, përdorni një bluze pambuku në vend të peshqirit. Vajzat që kanë kaçurrela t’i lënë pa krehur dhe në mëngjes do kenë format që dëshirojnë.

3-Për ta bërë tonin e syve që të ketë vëmendje gjatë gjithë ditës, mjafton ta lyeni fillimisht me laps të bardh mat dhe më pas përdorni ngjyrën që dëshironi.

4-Për të hequr mustaqet në kushte shtëpie, provoni një maskë të thjeshtë me përzierjen e 1 luge gjelle me miell tërshëre, 2 lugë gjelle me lëng limoni, 2 lugë gjelle me mjaltë. Pas kësaj aplikojeni përzierjen në fytyrë, lëreni për 15 minuta dhe më pas pastrojeni me ujë të nxehtë. Mund ta aplikoni disa herë në javë.

5-Për të larguar shenjat e kuqe pas depilimit, mjaftoni të përdorni një pambuk dhe një gotë qumësht, të cilën e aplikon në zonën e irrituar për disa minuta dhe lëkura juaj do jetë si më parë.

6-Nëse jeni lodhur nga buzët e çara në motin e ftohtë, mjafton një bustinë me çaj jeshil të lagur, vendoseni disa herë dhe do i keni më të lëmuara se kurrë.

7-Për karficat që ju bien shpesh, lyejini me llak flokësh dhe më pas përdorini dhe nuk do keni asnjë problem me to.

8-Për të pastruar më lehtë furçat, merrni një lidhëse flokësh të madhe që përdoret për topuz, lageni me ujë dhe lëvizni lehtë furçën që ta keni të pastër.

Burimi / http://www.oranews.tv

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com