FB

July 21, 2021 | 9:05

Ajo për të cilën shqetësohet më shumë secila shenjë e zodiakut

Të gjithë kanë frikë dhe pasiguri që i gjymtojnë. Dhe këto frikëra janë të niveleve të ndryshme; dikush mund të ndjehet nervoz duke u ngjitur në skenë ndërsa të tjerët do të bëjnë gjithçka për të qëndruar larg një marrëdhënieje të përkushtuar. Është në rregull të shqetësohemi dhe të ndjehemi nervozë për gjërat për të cilat ndihemi të pambrojtur. Emocionet dhe personaliteti ynë janë të lidhur drejtpërdrejt me astrologjinë pasi dymbëdhjetë shenjat e zodiakut tentojnë të na japin një ide shumë të qartë për atë që ndiejmë, ose në këtë rast, që shqetësohemi më së shumti.

Dashi

Një gjë që ju shkon vazhdimisht në mendje është: “A jam mjaft produktiv?” Ju gjithmonë shqetësoheni për atë që ju pret në të ardhmen dhe nëse do të jeni mjaft të suksesshëm. Ju madje shqetësoheni për orët tuaja të punës edhe nëse zgjat 25 orë rresht.

Demi

Jeni në gjendje shqetësimi edhe gjatë prerjes së tortës tuaj të ditëlindjes sepse së shpejti do të mbarojë. Ju shqetësoheni se si gjithçka do të ndryshojë ngadalë ose do të merret nga ju një ditë. Ju nuk ju pëlqen ndryshimi dhe dëshironi gjithçka ashtu siç është.

Binjakët

Ju jeni vazhdimisht duke kontrolluar llogarinë tuaj bankare dhe sa mund të shpenzoni për të pasur një të ardhme të qetë. Ju luftoni kryesisht për të vendosur nëse do të shkoni në një udhëtim apo do të kurseni për të ardhmen tuaj. Dhe kështu, ju nuk keni asnjë mundësi tjetër veçse të vareni nga dikush.

Gaforrja

Zona juaj e shqetësimit nuk është e lidhur me ju; është familja dhe miqtë tuaj. Ju luteni para gjumit për shëndetin dhe lumturinë e tyre. Ato janë më të rëndësishme se gjithçka. Ju shqetësoheni vazhdimisht për mirëqenien e tyre.

Luani

Ju e bazoni frikën tuaj në dështimet e ardhshme që mendoni se do të ndodhin. Ju ishit një student i përsosur dhe tani mendoni se do të jeni një i rritur zhgënjyes. Keni frikë se do të jeni thjesht një person mesatar që do të jetë disi një dështim.

Virgjëresha

Frika juaj qëndron në atë se pse nuk qeshni sa duhet me shakan e çalë që bëri shefi juaj, duke ju çuar në pushimin nga puna. Ju shqetësoheni shumë se mos pushoheni nga puna sesa të punoni mjaftueshëm. Ju mendoni se shefi juaj nuk është i kënaqur me ju edhe pasi keni bërë gjithçka siç duhet.

Peshorja

Mendimi për të mos gjetur kurrë partnerin tuaj të ëndrrave ju frikëson më shumë se fantazmat. Ju e keni kaluar jetën tuaj duke ëndërruar për ta dhe sa të veçantë do të jenë, por shqetësoheni se si akoma nuk kanë hyrë në jetën tuaj. Tani mendoni se do të përfundoni vetëm me kafshët shtëpiake.

Akrepi

Gjithmonë jeni duke kërkuar shenja të mërzitjes ose lodhjes tek njerëzit që doni. Ju mendoni se të gjithë ata që doni do të tradhtojnë ose do t’ju lënë.

Shigjetari

E keni të vështirë të doni veten ashtu siç jeni. Ju gjithmonë dëshironi të keni një pamje të veçantë që mendoni se është e vlefshme. Ju shqetësoheni për imazhin e trupit tuaj.

Bricjapi

Ju jeni të shqetësuar se veprimi juaj “të jesh gjithmonë i fortë” do të lirohet. Njerëzit do të zhgënjehen kur të kuptojnë se nuk jeni ai që pretendoni se jeni.

Ujori

Gjithmonë jeni në dilemë. Ju mendoni se keni zgjedhur personin e gabuar, edhe pasi e keni konsideruar atë 100 herë. Ju mendoni se do të përfundoni duke mos bërë gjënë “e duhur” që ju bën të shqetësoheni aq shumë, saqë linjat tuaja të rrudhave janë tashmë të dukshme!

Peshqit

Ju shqetësoheni vazhdimisht për atë që njerëzit mendojnë për ju ose për atë që thonë pas shpinës tuaj. Me më pak vetëvlerësim, ju vareni nga të tjerët për vërtetim dhe kjo është diçka që nuk duhet ta kërkoni nga të tjerët, por nga vetja juaj.

 

 

Burimi / https://timesofindia.indiatimes.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top