FB

August 3, 2021 | 8:45

Astrologjia, afinitetet midis shenjave, shenja e Luanit

Me cilën Shenjë të Zodiakut kemi më shumë lidhje? Horoskopi dhe Yjet zbulojnë nuanca të reja të marrëdhënieve tona me njerëzit me të cilët shoqërohemi! Le të shohim se me cilët, të lindurit nën shenjën e Luanit janë më në harmoni.

LUANI – DASHI – Të dyja Shenjat e Zjarrit, ata takohen lehtë dhe e lënë veten të pushtohen nga pasioni. Problemi është se zjarri duhet të ushqehet vazhdimisht në mënyrë që të mos shuhet.

LUANI – DEMI – Edhe pse të ndryshme, këto dy Shenja shpesh jetojnë histori të mëdha dashurie. Të dy janë të vetëdijshëm për vlerën e tyre dhe dinë t’i japin dashuri të madhe partnerit të tyre.

LUANI – BINJAKËT – Si një flirt apo aventurë mund të bëhet një kombinim perfekt. Luani, megjithatë, nuk është i gatshëm të pranojë bipolaritetin e Binjakëve ose një tradhti të mundshme.

LUANI – GAFORRJA – Çift i pamundur. Është sikur ata jetojnë në dy Planete të ndryshëm dhe efektivisht Luani sundohet nga Dielli, ndërsa Gaforrja sundohet nga Hëna.

LUANI – LUANI – Mbreti dhe mbretëresha e Zodiakut së bashku mund të krijojnë një histori intensive, por jetëshkurtër. Asnjëri nuk është i gatshëm t’i japë skenën tjetrit.

LUANI – VIRGJËRESHA – Ata mund të mësojnë shumë nga njëri-tjetri, por vështirë se vendosin ta bëjnë këtë. Luani është shumë pak i matur një shenjë për shijet e Virgjëreshës.

LUANI – PESHORJA – Kombinim fitues! Shenja e Peshores është në gjendje t’i kushtojë Luanit gjithë vëmendjen që i nevojitet. Ti shikoni së bashku, ata janë vërtet të bukur!

LUANI – AKREPI – Njërit i pëlqen të jetë në dritë, tjetri preferon absolutisht hijen. A do të jenë në gjendje të takohen? Patjetër që po, veçanërisht në dhomën e gjumit.

LUANI – SHIGJETARI – I zjarrtë dhe pasionant, Luani dhe Shigjetari janë shumë të ngjashëm me njëri -tjetrin. Por jo domosdoshmërisht funksionon për një kohë të gjatë sepse Shigjetari tenton të ikë.

LUANI – BRICJAPI – Ky kombinim është vërtet i pazakontë dhe mund të funksionojë vetëm mes të dyve, krijohet një mirëkuptim i veçantë seksual. Bricjapi është i durueshëm, por jo aq shumë.

LUANI – UJORI – Të kundërtat tërheqin njëri-tjetrin dhe kjo është arsyeja pse kaq shumë çifte takohen me këtë kombinim. Por a e duan vërtet njëri -tjetrin? Pasardhësit do të gjykojnë.

LUANI – PESHQIT – Shenja e Peshqve mund të ndjehet e mbingarkuar nga Shenja e Luanit, i cili nuk është gjithmonë në gjendje të kuptojë një zemër kaq të ndjeshme dhe delikate.

 

 

Burimi / https://www.tgcom24.mediaset.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top