FB

August 4, 2021 | 8:20

Ata që duan të mbajnë nxirjen e tyre për një kohë të gjatë duhet të dinë përfitimet e këtij peshku të shijshëm

Me ardhjen e verës, dëshirat tona padyshim që kanë ndryshuar. Në fakt, nëse në dimër ëndërrojmë mundësinë për të marrë një javë pushim për të bërë ski, në verë nuk kemi sy për asgjë tjetër përveç detit. Meqenëse kufizimet i kanë ndëshkuar kaq shumë pushimet malore, ne të gjithë po përpiqemi të shijojmë plazhin dhe diellin, punën dhe angazhimet që na lejojnë.

Një qëllim i përbashkët

Përveç ndjenjës së relaksit dhe qetësisë që ofron plazhi dhe deti, për shumë njerëz që qëndrojnë në shezllon, plazhi është një angazhim i plotë. Për shumë është e rëndësishme të qenit në gjendje të nxihen dhe ta mbajnë atë për shumë kohë. Nga ana tjetër, me një nxirje ne e shohim njëri -tjetrin më të bukur dhe tërheqës. Prandaj është e kuptueshme sesi ky rezulton të jetë një qëllim i përbashkët.

Përveç rrezeve të diellit, lyehuni me krem mbrojtës dhe asnjëherë mos harroni të qëndroni të hidratuar, ka edhe sekrete të tjera interesante për ta bërë nxirjen tuaj më të gjatë. Më efikasja, natyrisht, i referohet ushqimit. Nuk është për t’u habitur, por ata që duan të mbajnë nxirjen e tyre për një kohë të gjatë duhet të dinë përfitimet e këtij peshku të shijshëm. Po flasim për ngjala të shijshme. Për shumë do të jetë një surprizë, por ngjala, falë dy përbërësve të veçantë rezulton të jetë e shkëlqyer për arritjen e këtij qëllimi.

Në fakt, jo vetëm që është e pasur me omega 3, por gjithashtu, dhe mbi të gjitha, me vitaminë E. Këta dy përbërës kanë një veprim të rëndësishëm antioksidues. Rrjedhimisht, ato kontribuojnë jo vetëm në mbrojtjen e lëkurës, por gjithashtu, dhe mbi të gjitha, në ngjyrën e saj të shëndetshme dhe të qëndrueshme. Për këtë arsye, ngjala dëshmon të jetë një aleate në arritjen e qëllimit për të marrë ngjyrë.

 

 

Burimi / https://www.proiezionidiborsa.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top