Lifestyle

July 6, 2020 | 8:18

Gratë më të suksesshme në dashuri, sipas zodiakut

Këto gra me fat kanë tendencën të ndjekin një model astrologjik. Shenjat e zodiakut u japin atyre dhuratën e suksesit, për këtë arsye ato shpesh duhet të punojnë shumë më pak se të tjerat për të realizuar dëshirat e tyre.

Gaforrja

Gaforres i pëlqen koncepti i familjes dhe dëshiron të gjejë dikë për të ndërtuar një jetë me të. Sidoqoftë, kjo nuk i bën ato të dëshpërohen në dashuri. Përkundrazi, ato janë shumë selektive kur zgjedhin dikë, sepse duan një jetë të lumtur për veten e tyre, së bashku me një partner përgjegjës. Falë durimit dhe mençurisë së tyre, ato gjithmonë gjejnë njerëz të mirë për t’i patur në krah.

Virgjëresha

Virgjëreshat pëlqejnë të kontrollojnë marrëdhëniet. Nga debatet deri tek vendimet e përbashkëta të jetës, ato gjithmonë duan të kenë fjalën e fundit: ato janë shumë të mirëpritura nga burrat, të cilët magjepsen nga personaliteti i tyre dhe pothuajse gjithmonë nuk kujdesen të ndjekin rregullat e tyre. Fuqia e tyre bindëse i bën ata shumë të lumtur në dashuri.

Akrepi

Gratë e akrepit janë tërheqëse, intensive dhe emocionale. Burrat tërhiqen prej tyre që në takimin e parë, sepse karakteristikat e personalitetit të tyre janë intensive dhe ngjallin interes. Sidoqoftë, ato gjithashtu kanë atë që duhet për të krijuar një histori dashurie të qëndrueshme. Pavarësisht nëse janë marrëdhënie të përkohshme apo të përhershme.

 

 

Burimi / https://postcuriosi.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top