FB

May 25, 2021 | 12:46

Horoskopi zbulon veshjet që gjenden në gardërobën e secilës prej shenjave

Nëse do të shikonim rreth gardërobës së njerëzve që njohim, do të mund të zbulonim shumë gjëra interesante në lidhje me karakterin e tyre. Shpesh rrobat që ne veshim tregojnë historinë tonë. Horoskopi zbulon se çfarë mund të gjejmë në veshjet e secilës Shenjë të Zodiakut.

DASHI

Ai – Ju jeni maçoku i Zodiakut dhe si i tillë, ju pëlqen të vishni rroba që rrisin muskujt dhe viralitetin tuaj. E gjelbra ushtarake është një ngjyrë e përsëritur për pantallonat dhe këmishat që i vishni me shumë kënaqësi.

Ajo – Edhe pse jeni femër, në gardërobën tuaj nuk mund të mungojnë rrobat me prerje mashkullore, të cilat shpesh i vishni së bashku me aksesorët që ju bëjnë shumë seksi. Ju keni një gardërobë të madhe me rroba të rastësishme që mund t’i vishni dhe t’i ndryshoni shpesh.

DEMI

Ai – Zakonisht keni një stil klasik dhe në veshjet tuaja është e vështirë të gjesh këmisha të tjera përveç të bardhës ose blusë së çelët (nga të cilat përfitoni nga të gjitha nuancat). Gjithmonë zgjidhni veshje me cilësi të lartë sepse nuk dëshironi të keni materiale të dobëta në lëkurën tuaj.

Ajo – Veshjet tuaja janë të tejmbushura me rroba të llojeve të ndryshme, të cilat i alternoni sipas rastit. Preferoni pëlhura të buta dhe të çmuara, të cilat ju rrëshqasin pa e shënuar shumë veten. Ju keni tendencë të mbani gjithçka, madje edhe xhinse që nuk ju përshtaten për vite me radhë.

BINJAKËT

Ai – Stili juaj ndryshon nga rastësor në sportiv, në varësi të punës suaj ose ngjarjeve shoqërore që zgjidhni të merrni pjesë. Ju pëlqen të vishni rroba projektuese dhe të modës, por nuk ju pëlqen të shkëlqeni me logo që janë shumë të dukshme.

Ajo – Veshjet tuaja paraqesin një larmi të paimagjinueshme ngjyrash. Ju keni rroba të të gjitha ngjyrave, të gjitha pëlhurave dhe të gjitha stileve. Kur blini, nuk keni kufij. Artikujt që ju pëlqejnë mund t’i gjeni në dyqane të modës së lartë dhe në tregjet e lagjeve.

GAFORRJA

Ai – Ju keni një pamje mjaft të matur dhe veshjet tuaja janë gjithmonë mjaft të rregullta. Ju keni tendencë të mbani gjithçka, madje edhe rrobat e babait ose gjyshit tuaj, të cilat ndonjëherë i vishni me lehtësi të madhe. Ju nuk ju pëlqejnë ngjyrat shumë të ndritshme dhe të çuditshme.

Ajo – Veshjet tuaja janë të ndara në dy seksione: në njërën anë ka fustane të rastësishëm, me ngjyra të buta, të cilat i vishni për të shkuar në zyrë ose për të dalë me miqtë apo partnerin tuaj. Nga ana tjetër keni rroba që i mbani për të dalë shëtitje me qenin tuaj.

LUANI

Ai – Ju jeni një njeri i kotë dhe kushdo që ju vëzhgon me kujdes do ta vërejë atë shumë shpejt. Në shikim të parë, veshjet tuaja mund të duken si një gardërobë e thjeshtë, por në realitet gjithmonë keni artikuj “të veçantë”, të cilat shërbejnë për t’ju vendosur në qendër të vëmendjes.

Ajo – E jotja është një gardërobë e denjë për mbretëreshën e Zodiakut. Ju nuk e dini se çfarë është maturia dhe ngecni kur ju kërkojnë të visheni me të zeza. Rrobat tuaja janë të shkëlqyera dhe të kushtueshme, ashtu si ju.

VIRGJËRESHA

Ai – Në veshjet tuaja mund të gjeni rroba në rend kromatik. Raftet janë të ndara mirë në sektorë specifik në varësi të veshjes që kërkoni. Ju keni një pamje të rastësishme dhe elegante, të pastër dhe të rafinuar, gjithmonë të përshtatshme për kontekstin në të cilin jeni.

Ajo – Për ju, rendi dhe higjiena janë gur themeli themelor për të pasur një gardërobë të mirë. Është e rrallë të gjesh ndonjë veshje që ke harruar ta hekurosësh dhe varësh ose palosësh në mënyrën e duhur. Ju gjithashtu keni një departament të vogël kushtuar rrobave seksi dhe të sofistikuara.

PESHORJA

Ai – Mbreti i elegancës, gardëroba juaj përmban saktësisht gjithçka që një burrë duhet të veshë për të pasur një pamje të patëmetë. Ju zbuloni se bluzat e bardha janë të përshtatshme në të gjitha rrethanat dhe për këtë arsye keni shumë të tilla.

Ajo – E rafinuar dhe elegante, veshjet tuaja janë zilia e miqve tuaj. Keni një stil elegant, por jo shumë, gjithmonë në hap me kohën. Ju nuk ju pëlqen përzierja e ngjyrave ose pëlhurave dhe gjithmonë keni tendencë t’i përshtatni rrobat tuaja (dhe këpucët) në një mënyrë origjinale.

AKREPI

Ai – A është e mundur që në veshje të ketë vetëm rroba të errëta? Po, nëse flasim për atë të një Akrepi. Me përjashtim të disa këmishave të bardha sepse edhe kontrastet kanë hijeshinë e tyre. Ju nuk ju pëlqen dikush që shikon përreth rrobat tuaja.

Ajo – Duket pothuajse e pamundur të gjeni në veshjet tuaja artikuj që nuk janë seksi apo provokuese. Ju pëlqeni dekoltenë, dantellat dhe takat super të larta. Seksioni i të brendshmeve mund të jetë më i madh se ai i dedikuar për rrobat e tjera.

SHIGJETARI

Ai – Nëse angazhimet tuaja të punës e lejojnë, gjithmonë do të dëshironit të vishnit tuta sportive ose më së shumti, një palë xhinse dhe një këmishë sportive me mëngë. Veshjet tuaja janë të larmishme, por ekziston një përhapje e qartë e veshjeve sportive.

Ajo – Ka shumë konfuzion në veshjet tuaja dhe shpesh ndodh që të mos e gjeni atë që kërkoni sepse fshihet pas diçkaje tjetër. Ju keni një pamje të rastësishme, e cila shpesh përzihet me një stil sportiv ose etnik. Ju pëlqen të vishni materiale natyrore.

BRICJAPI

Ai – I matur dhe klasik, veshjet tuaja nuk janë kurrë shumë të plota dhe përmbajnë gjërat e domosdoshme. Vështirë se vishni bluza me dizajne dhe shkrime të këndshme dhe rrallë këmisha me mëngë të shkurtra.

Ajo – Gardëroba juaj përbëhet nga veshjet e një gruaje në karrierë. Mund të gjeni kostume me ngjyra të matura, për tu veshur për angazhime pune dhe fustane me prerje klasike dhe të rafinuar, për tu veshur në çdo rast. Ndonjëherë ju i lejoni vetes të vishni xhinse.

UJORI

Ai – Kush shikon veshjet tuaja mund të hutohet sepse nuk e kupton logjikën me të cilën janë rregulluar rrobat tuaja dhe ndoshta as që ekziston. Ju pëlqeni vijat me ngjyra dhe i kombinoni ato qetësisht me çdo model tjetër.

Ajo – Veshjet tuaja mund të jenë një vrimë e zezë dhe ju as nuk e dini se çfarë do të gjeni sa herë që shkoni të kërkoni diçka. Ju keni veshje elegante dhe të sofistikuara dhe të tjera që janë të thjeshta dhe modeste. Ju i kombinoni ato qetësisht me njëri-tjetrin. Ju sigurisht nuk ju pëlqen hekurosja.

PESHQIT

Ai – Juaja është një gardërobë shumëngjyrëshe. Ju pëlqen të luani me rrobat tuaja dhe të krijoni kombinime të gjalla, por në të njëjtën kohë elegante dhe simpatike. Ju keni një raft të vogël ku mbani bluzat që ju dhurojnë miqtë tuaj.

Ajo – Ju jeni një grua me klas dhe veshjet tuaja janë të duhurat për të bërë një përshtypje të mirë për çdo rast. Ju kurrë nuk jeni jashtë vendit. Por ajo që ju bën me të vërtetë të patejkalueshëm është dollapi juaj i këpucëve: ju keni këpucën e duhur për çdo veshje.

 

 

 

Burimi / https://www.tgcom24.mediaset.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top