FB

June 16, 2021 | 9:05

Kremi ​​kundër celulitit me vetëm tre përbërës

Nëse dëshironi të përgatitni trupin tuaj për ditët më të nxehta që do të vijnë, ne paraqesim një krem interesant anti-celulit që mund të përsos pamjen tuaj.

Përbërësit:

  • 1/4 filxhan kafe të bluar trashë
  • 3 lugë çaji ujë të nxehtë
  • 2 lugë çaji vaj ulliri ose bajame

Përgatitja:

Përzieni kafenë me ujin e nxehtë. Lëreni të pushojë për rreth 10 minuta, domethënë derisa kafeja të thithë ujin dhe të shndërrohet në një pastë të trashë. Shtoni 2 lugë vaj ulliri ose bajame dhe përziejini mirë.

Pas çdo dushi ndërsa jeni akoma në vaskë, vendoseni përzierjen në lëkurën tuaj. Masazhoni kofshët me lëvizje rrethore për rreth 5 minuta. Më pas shpëlajeni lëkurën me ujë të ngrohtë dhe vendosni vaj, qumësht trupi ose locion sipas dëshirës. Përsëriteni procedurën 2 herë në javë.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top