FB

August 3, 2021 | 9:05

Kripërat minerale, ja cilat janë ato thelbësore që ju bëjnë të ndiheni mirë gjatë muajve të nxehtë

Kur është shumë nxehtë, trupi ynë rregullon temperaturën e tij falë një sërë mjetesh: më e zakonshme është djersa, lëngu i prodhuar nga gjëndrat e djersës me qëllim shpërndarjen e nxehtësisë së tepërt. Sidoqoftë, përmes djersës, ne humbim shumë substanca, përfshirë disa kripëra minerale që nuk jemi në gjendje t’i prodhojmë nga brenda: për t’i riintegruar ato duhet t’i marrim përmes ushqimit, pasi është e rëndësishme të ruhet ekuilibri i duhur. Pra, këtu janë kripërat minerale dhe elementët e tjerë që na duhen, si dhe vendi ku mund t’i gjejmë ato.

Djersë – Ne zakonisht e konsiderojmë atë një problem anti -estetik dhe të pakëndshëm, aq sa përpiqemi ta kontrollojmë në çdo mënyrë: nëse është e drejtë dhe e nevojshme për të kundërshtuar disa efekte, në veçanti erën, e rëndësishme është që të dimë se djersitja është një proces i madh fiziologjik sepse është mjeti me të cilin organizmi ruan ekuilibrin e tij termik.

Puna i besohet një numri mbresëlënës të gjëndrave të djersës (nga dy në katër milion), të vendosura në shtresën e mesme të lëkurës dhe të përhapura në të gjithë trupin, me një përqendrim të veçantë në ballë, në lëkurën e kokës, nën sqetull, në pëllëmbën e dorës dhe në shputën e këmbës. Nuk është vetë djersa ajo që përcakton shpërndarjen e nxehtësisë, por avullimi i saj: për këtë arsye, kur klima është e lagësht dhe e turbullt, avullimi i djersës është më i ngadalshëm dhe më i vështirë dhe ne e ndiejmë nxehtësinë me siklet më të madh sesa kur klima është e thatë dhe ndoshta me erë, edhe nëse temperatura e jashtme është e njëjtë.

Kur trupi ynë ka mungesë të lëngjeve, truri aktivizon sinjalin e etjes, me anë të të cilit na fton të rimbushim furnizimet me ujë. Djersa, megjithatë, nuk është bërë vetëm nga lëngje: sasi të vogla të substancave të tjera janë tretur në to, në veçanti natriumi, kaliumi, magnezi dhe klori: prandaj duhet të mbajmë mend të rimarrim edhe kripërat që kemi humbur.

Çfarë humbim? – Kripërat minerale janë të pranishme në trupin tonë në sasi shumë të vogla, por ato kryejnë një funksion thelbësor: për shembull, sigurojnë ekuilibrin hidro -kripë dhe funksionimin e duhur të enzimave që transformojnë ushqimet që hamë në energji. Në varësi të sasisë në të cilën ato janë të pranishme, ato ndahen në makroelemente, mikroelemente dhe elementë gjurmë.

Të parat janë ato prej të cilave duhet të marrim sasitë më të mëdha (mbi 100 mg në ditë): ndër to ka kalcium, fosfor, magnez, squfur, natrium, kalium dhe klor. Kalciumi, për shembull, është thelbësor për mbajtjen e dhëmbëve dhe kockave të forta, por shërben gjithashtu për transmetimin e saktë të impulseve nervore; magnezi luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit nervor dhe në metabolizmin e energjisë. Kaliumi, së bashku me natriumin, rregullon transmetimin e impulseve elektrike midis sistemeve nervore dhe muskulore dhe përcakton ekuilibrin e ujit dhe kripës në trup.

Mikroelementet (të cilët kërkojnë nga 1 deri në 100 mg në ditë) dhe elementët gjurmë (më pak se 1 mg në ditë) janë të pranishme në sasi më të ulëta apo edhe në sasi të vogla, por nivelet e tyre të duhura janë shumë të rëndësishme: ndër mikroelementet, p.sh. ne gjejmë bakrin, i rëndësishëm për pigmentimin e lëkurës sepse është i përfshirë në formimin e melaninës; jodi, thelbësor për funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide; hekuri, thelbësor për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, substancat që mbajnë oksigjen në inde, pastaj janë selen, zink, nikel dhe silikon, secila me funksionin e vet të rëndësishëm.

Ku ti marrim ato? – Meqenëse djersitja është një mekanizëm që nuk duhet penguar për asnjë arsye, ne vetëm duhet të zëvendësojmë atë që kemi humbur. Uji është mjaft i lehtë për tu rimbushur, ndërsa ne duhet të dimë burimet nga të cilat marrim kripërat e shpërndara. Kalciumi gjendet në qumësht dhe produkte të qumështit, bishtajore, perime me gjethe jeshile, oktapod, karkaleca dhe midhje. Një burim tjetër i shkëlqyer i kalciumit është uji: disa burime përmbajnë sasi të mira të tij: etiketat e shisheve tregojnë përbërjen e tij dhe është e lehtë të zgjedhësh më të përshtatshmen. Magnezi është i pranishëm në fruta të thata (arra dhe bajame), kakao, drithëra, bishtajore, mish, qumësht; kaliumi, nga ana tjetër, gjendet në drithëra, perime, bishtajore, fruta (veçanërisht banane), peshk dhe patate. Natriumi gjendet në shumë ushqime dhe në kripë, kështu që nëse kemi ndonjë gjë duhet të kemi kujdes që të mos marrim shumë; klori është i pranishëm në kripën e tryezës, domate dhe selino, ndërsa fosfori gjendet në qumësht dhe peshk. Në praktikë, duke ndjekur rregullat e një diete të shëndetshme dhe të larmishme, bazuar në mish të bardhë, peshk dhe mbi të gjitha pesë racione ditore të frutave dhe perimeve, veçanërisht të çmuara në periudhat e nxehtësisë së madhe, ne jemi të sigurt se do të marrim të gjitha lëndët e nevojshme ushqyese.

 

Burimi / https://www.tgcom24.mediaset.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top