FB

May 26, 2021 | 9:30

Test / Sfidoni trurin tuaj dhe gjeni ujkun e egër

Ndaloni gjithçka që po bëni dhe vini aftësitë tuaja vizuale në veprim falë këtij testi argëtues që tashmë është bërë viral. Ky kuiz bëri mjaft bujë pasi vështirësia e tij është ekstreme. A mund ta gjeni kafshën e fshehur në këtë imazh?

Disa kafshë janë vërtet të lezetshme sepse kanë fuqinë të përzihen dhe të fshihen jashtë. Një nga këto është kameleoni, i cili për t’i shpëtuar rreziqeve përshtat ngjyrën e tij me mjedisin. Por në imazhin e mësipërm, kafsha e fshehur nuk është e kësaj specie. Sidoqoftë, ajo arriti të qëndronte i fshehur mirë.

Kjo pamje tregon një pyll me bimë të larta dhe në shikim të parë, nuk duket se fsheh asgjë tjetër. Por, pavarësisht se nuk jeni shumë perceptues, dijeni se midis degëve dhe gjetheve është fshehur një ujk. Cili është qëllimi i lojës? Të jesh në gjendje të gjesh kafshën pa parë zgjidhjen.

Nëse jeni tipi i personit që ju pëlqejnë sfidat, me siguri do të jeni në gjendje ta gjeni. E gjitha çfarë duhet të bëni është t’i hidhni një vështrim nga afër fotografisë, në mënyrë që mos t’iu shpëtojë asnjë detaj. Nëse nuk e gjeni në vëzhgimin e parë, shikoni sa më shpesh të jetë e nevojshme, pasi mund të jeni shumë afër takimit me ujkun.

Nëse edhe pas kaq shumë përpjekjesh ende nuk keni mundur të gjeni kafshën e fshehur, mos u shqetësoni, mund ta shihni përgjigjen më poshtë.

 

Burimi / https://www.bigodino.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top