Mirëqenie

March 10, 2020 | 12:55

Ushqimi i vetëm që forcon sistemin imunitar…

Sistemi imunitar është pengesa jonë kundër kërcënimeve të jashtme. Për të përmbushur funksionet e tij mbrojtëse, trupi i njeriut mund të mbështetet në organe të ndryshme, inde, lloje qelizash të cilat, së bashku, përbëjnë një lloj “ushtrie” të deleguar për të aktivizuar dhe sulmuar çdo gjë që përbën një kërcënim të mundshëm. Por mund të ndodhë që, për shkak të stresit, ushqyerjes së keqe, patogjenëve, plakjes, duhet forcuar sistemi imunitar për të kontribuar në një funksionim më të mirë. Si mund të sigurojmë funksionim maksimal? Le të mbështetemi në një ilaç natyral, unik në llojin e tij, që me të vërtetë forcon aftësinë tonë për të luftuar agresionin e viruseve dhe baktereve: xhenxhefili!

Xhenxhefili për të forcuar sistemin imunitar.

Xhenxhefili është një rrënjë, e cila në kundërshtim me ato që mendojnë shumica, nuk ka origjinë ekzotike, POR është njohur në Itali që nga Mesjeta. Vlerësohet veçanërisht nga kuzhinierët e ëmbëlsirave Florentine, ajo është përdor kryesisht për të aromatizuar biskotat. Është një lloj “zhardhoku”, me një formë të parregullt, ngjyra varion midis kafes dhe të verdhës së zbehtë. Përbërësit aktivë që e karakterizojnë atë janë:

  • xhenxhefili (i hidhur dhe i athët) dhe derivatet e tij (zingerone dhe shogaoli), të cilët janë aktivizuesit e vërtetë të sistemit imunitar,
  • përbërësit e vajit esencial.

Komponentët e tij stimulojnë trupin të funksionojë në mënyrë optimale, eliminon toksinat e akumuluara dhe substancat e dëmshme. Ky ushqim i mrekullueshëm ka veti efektive ekspektentore: është në gjendje të promovojë shpërbërjen e mukusit dhe eliminimin e tij. Po kështu, ai rezulton efektiv për të luftuar kollën dhe formimin e gëlbazës. Karakteristikat anti-inflamatore dhe dezinfektuese të xhenxhefilit ndihmojnë kundër dhimbjes së fytit. Dhe mbi të gjitha, ai siguron një ekuilibër të përsosur të florës bakteriale të zorrëve, një shpërthim i vërtetë kundër sulmeve patogjene.

Si të merrni xhenxhefil.

Tani që i dini të gjitha virtytet, do të dëshironi ta përfshini atë në dietën tuaj të përditshme, këtu janë disa këshilla për ta shijuar me të vërtetë në çdo rast.

Mënyra më e zakonshme është në formën e çajit bimor; falë efektit të tij termogjen, lëshon një ndjesi të këndshme të nxehtësisë që stimulon djersitjen dhe lehtëson dëbimin e toksinave të grumbulluara në trup. Merrni një fije xhenxhefil të freskët, grini disa feta të hollë dhe shtojini në ujë të zier dhe lëreni të ziejë edhe për disa minuta. Ëmbëlsojeni me disa lugë mjaltë dhe shijojeni pijen tuaj të mrekullueshme.

Nëse preferoni një pije të freskët, procedoni në të njëjtën mënyrë si për përgatitjen e infuzionit të nxehtë, por lëreni të ftohet dhe më pas vendoseni në frigorifer për të paktën dy orë. Pasi të jetë ftohur, shtoni akull, sheqer dhe lëng limoni dhe shërbejeni si aperitiv!

Në kuzhinë, xhenxhefili i freskët është një nga erëzat më të gjithanshme: ai mund të përdoret për të shoqëruar pjatat e këndshme dhe të ëmbla. Priteni në feta të hollë, ose grijeni dhe shtojeni në ushqimet që keni përgatitur. Shëndeti do të përfitojë.

 

 

Burimi / https://www.pianetadonne.blog/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top