Mirëqenie

May 12, 2020 | 9:13

2 laksativët e fuqishëm natyrorë që ju ndihmojnë të hiqni fryrjen e barkut

Laksativët janë agjentë që ndihmojnë zorrët të funksionojë më mirë dhe, rrjedhimisht, ndihmojnë në uljen e ënjtjes karakteristike të kapsllëkut, gjë që jep ndjesinë se barku është më i madh.

Laksativët natyralë dhe të shëndetshëm janë një avantazh ndaj formulave laksative të blera në farmaci, sepse këto ilaçe mund të jenë Addictive për trupin dhe të shkaktojnë humbjen e refleksit të evakuimit. Në disa raste, veçanërisht në rast të keqpërdorimit, këto ilaçe laksative mund të jenë të dëmshme.

  1. Receta për lëng kumbulle me fara liri

Përbërësit:

  • 1 gotë ujë të filtruar
  • 1 lugë çaji vaj kokosi
  • 2 lugë fara liri
  • 2 kumbulla të thata

Përgatitja: Shtoni farat e lirit në gotën e ujit dhe lërini për 20 – 30 minuta. Pas kësaj kohe, hidheni përmbajtjen në blender, shtoni vaj kokosi dhe kumbullat. Përziejini mirë dhe më pas pijeni menjëherë.

  1. Recetë për lëng papaja me fara chia

Përbërësit:

  • 1 gotë ujë
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • 1/4 e papajës
  • 1 lugë gjelle fara chia.

Përgatitja: Shtoni të gjithë përbërësit në një blender. Perziejini mirë dhe më pas pijeni.

 

 

Burimi / https://vibee.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com