Lifestyle

May 9, 2020 | 8:16

3 shenjat e zodiakut që kanë më shumë nevojë për dashuri

Kur bëhet fjalë për marrëdhënie, të gjithë kanë nevoja të ndryshme dhe duan të ndjehen të dashur dhe të përmbushur. Këtu janë shenjat që kanë nevojë për më shumë dashuri!

Demi

Demi është shenja më e dashur e zodiakut. I vendosur në Venus, planeti i lidhur me dashurinë, kjo shenjë nuk ka frikë të tregojë se sa shumë i intereson duke i mbështetur krahët rreth personit që do. Demi është gjithashtu shumë sensual dhe, si një shenjë toke, është shumë më i interesuar për atë që mund të shohë, shijojë, dëgjojë dhe (mbi të gjitha) prek, sesa aktivitetet më teorike ose intelektuale. Pra, shprehja më e madhe e dashurisë për këtë shenjë është fizike. Ata pëlqejnë të prekin dhe të preken, mund të investosh orë të tëra në përqafime të gjata sepse Demi do ta pëlqejë atë.

Gaforrja

Pasi të kapërceni pengesat mbrojtëse të Gaforres, ajo bëhet një burim emocionesh të thella. Ato dashurojnë me çdo pjesë të qenies së tyre, gjë që është shumë e bukur, por gjithashtu do të thotë se zemra e Gaforres është shumë e prekshme. Sigurisht, kur zemra juaj është aq e ekspozuar, të kesh rehati siguruese për prekjen e partnerit tuaj është gjithçka. Ato pëlqejnë të ndjejnë krahët rreth tyre, duke i mbajtur ato fort.

Luani

Luani është i ngrohtë dhe bujar, por ai gjithashtu dëshiron shumë vëmendje. Siç mund ta imagjinoni, këto dy karakteristika kombinohen në një partner serioz dhe të rehatshëm. Edhe pse Demi dhe Gaforrja mund të ruajnë dashurinë e tyre brenda katër mureve, Luani e konsideron çdo kohë dhe vend të duhur për t’u dashur. Ata pëlqejnë të mbajnë duart, të puthen dhe të përqafohen, sepse është një shfaqje e adhurimit fizik që marrin nga partneri i tyre dhe ata janë të lumtur të shprehin ndjenjën në publik.

 

 

Burimi / https://vibee.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top