Lifestyle

December 4, 2017 | 9:37

Njihni bimët që pastrojnë ajrin

Se bimët bëjnë mirë për shëndetin, të gjithë e dimë. Disa mund të konsumohen si çaj, për të ndihmuar në trajtimin e sëmundjeve, të tjerat aplikohen në lëkurë dhe në flokë, për të dhënë shkëlqim dhe hidratim.

Ka edhe disa bimë që japin shëndet të mirë, sepse ndihmojnë në pastrimin e ajrit. Pra, ne duhet të dimë se si të zgjedhim se cilat bimë duhet të kemi në shtëpi për të shijuar sa më mirë atë që kanë për të ofruar.

Ne kemi bërë një listë të 5  bimëve me fuqinë më të lartë pastruese të ajrit, kështu që ju mund të zgjidhni se cila do të vihet në shtëpinë tuaj.

1. Babosa (aloe vera)

2. Filodendron

3. Klorofiti

4. Fikusi

 

5. Zambaku i paqes

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com