Këshilla & Arsye

August 9, 2018 | 9:15

5 arsye pse meshkujt tullacë pëlqehen më shumë nga femrat

Rënia e flokëve për shumicën e meshkujve edhe në moshë të re, është stresuese, por tashmë nuk duhet ta vrisni mendjen pasi prefererohen më shumë nga femrat.

Ja disa arsye pse ata konsiderohen më pasionantë si partner, sipas ekspertëve:

  1. Edhe pse kohët ndryshojnë sërish janë në trend

Gjithmonë do ketë meshkuj që do mbeten pa flokë me kalimin e viteve, prandaj syri i njerëzve është mësuar me to. Edhe pse ka metoda të ndryshme për t’i mbjellë flokët, sërish  pamja e tyre pa flokë nuk do dukej keq te të tjerët.

  1. Nuk të bezdisen për pamjen e tyre të jashtme

Këta meshkujt janë shumë praktikë dhe nuk e vrasin mendjen si duken, në krahasim me ata meshkuj që kanë flokë dhe merren shumë me rregullimin e flokëve. Meshkujt pa flokë, duken bukur edhe pa qëndruar para pasqyrës.

  1. Janë të mirë në shtrat

Shkencërisht është vërtetuar se meshkujt tullacë e kanë të lartë nivelin e testosteronit në krahasim me meshkujt me flokë. Si pasojë, janë më të mirë në seks dhe dëshirën e kanë më të madhe për marrëdhënie seksuale.

  1. Përgjithësisht kanë dhëmbë të mirë

Fakti që nuk kanë flokë, dhëmbët e mirë janë më të dallueshëm te këta meshkuj. Prandaj edhe pse nuk kanë flokë janë tërheqës.

  1. Nuk do shqetësoheni nga flokët e rëna në shtëpi

Pasi bëjnë dush këta meshkuj nuk shqetësojnë askënd me flokët e tyre nëpër shtëpi. Nëse do shikoni flokë, me siguri do jenë të femrës.

 

Burimi / Intv.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com