Editorial

March 7, 2018 | 14:23

7 Marsi, 10 mësuesit që u vlerësuan me “Medaljen e Mirënjohjes”

Në ditën e 7 Marsit, ose e njohur ndryshe si dita e mësuesit, kryeministri vlerësoi me Medaljen e Mirënjohjes 10 mësues nga i gjithë vendi. 

Ceremonia u mbajt sot në mesditë,  në kryeministri dhe ata që u vlerësuan ishin:

Rajmonda Zaharia, mësuese në Liceun Artistik Tirane 

Marjana Papavangjeli, mësuese e Gjuhës dhe Letërsisë shqipe në shkollën “Ali Demi”, Vlorë

Lindita Bleta, mësuese e Matematikës në shkollën e Mesme “Jordan Misja” në Shkodër 

Shazie Sherri, mësuese muzike në shkollën “Jakov Xoxa” në Fier

Vasilika Kllapi, mësuese e Gjuhë Letërsisë në shkollën e mesme “Pandeli Sotiri”, Gjirokastër

Edlira Angjeliu, histori Gjeografi,  në shkollën e mesme “Kristaq Kapo”, Berat,

Vera Shuedari, mësuese e Biologjisë në shkollë e mesme “Partizani” Tiranë

Teuta Palushi, mësuese gjuhës anglezë në shkollën e mesme Lezhë

Mimoza Shahu, mësuese edukimit fizik shkollë e mesme Korçë

Majlinda Kromidha, mësuese matematike, shkolla “Sul Hari”, Elbasan

Burimi / http://www.oranews.tv

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com