Mirëqenie

November 27, 2017 | 10:00

7 përfitime të mahnitshme të konsumit të ujit të ngrohtë

Sipas mjekësisë tradicionale kineze dhe kulturës indiane, fillimi i ditës me një gotë ujë të ngrohtë ndihmon tretjen dhe sjell një numër përfitimesh shëndetësore.

hot_water

Shihni 7 përfitime të mahnitshme të konsumit të ujit të ngrohtë:

  1. Ndihmon në humbjen e peshës
  2. Uji i ngrohtë ndihmon në lehtësimin e disa simptomave të një infeksioni të frymëmarrjes.
  3. Është më “miqësor” për dhëmbët
  4. Ndihmon tretjen
  5. Pirja e ujit të nxehtë rrit temperaturën e trupit, duke stimuluar procesin e djersitjes, e cila është një nga mënyrat në të cilat trupi çlirohet nga toksinat
  6. Është një analgjezik i natyrshëm
  7. Trajton kapsllëkun.

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com