Lifestyle

December 26, 2017 | 10:48

A flini me flokë të lagur? Shikoni se nga çfarë jeni në rrezik

Një nga gabimet më të mëdha që mund të bëni në dimër – verë është të bini në gjumë me flokët e lagur.

1

Shikoni se nga çfarë jeni në rrezik:

Dhimbje koke

Temperatura e trupit tuaj rritet gjatë gjumit REM (gjumi i thellë). Trupi ngrohet dhe lagështia në kokën tuaj, e cila është e mbështjellur në një peshqir, mund të shkaktojë dhimbje koke.

Bakteret

Lagështia mbi jastëk është ideale për rritjen e baktereve, duke ju rrezikuar kështu nga infeksione të mundshme.

Flokët janë më të prirur për t’u këputur

Nëse shtriheni në shtrat me flokë të lagur, atëherë ju patjetër po ju bëni keq flokëve dhe shëndetit.

 

 

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com