Lifestyle

February 9, 2018 | 10:54

Arsyeja pse Kate Middelton nuk e heq asnjëherë pallton

Kate Middleton njihet për koleksionin e saj të gjerë të veshjes. Pavarësisht se asnjëherë nuk e kemi kuptuar se cila është ngjyra e saj e preferuar, kemi vënë re se Dukesha e Kembrixhit është shumë e thjeshtë dhe asnjëherë nuk e heq pallton në publik.

Sipas Harper’s Bazaar, heqja e xhaketës në publik shihet si një veprim i çuditshëm, kjo gjë shpjegon se përse  Dukesha duhet të jetë e mbërthyer deri në momentin që hynë brenda vendeve që ajo viziton apo organizatave të ndryshme.

Sigurisht që ky nuk është një rregull që duhet të ndiqet domosdoshmërisht.

Sipas protokollit të pashprehur mbretëror Kate duhet ta bëjë këtë gjë që ajo të mbajë çantën para saj në të dyja duart pa e bërë të vështirë shtrëngimin e  duarve.

Përgatiti: Brikela Daci / Burimi / www.msn.com

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com