Dëshmi

May 3, 2018 | 15:08

Dashuri nëne: Ja çfarë bën kjo grua për djalin e saj adoleshent

“E dashuroj të qenit nënë”: Jo Malone, 54 vjeçe, admiron të kujdeset për djalin e saj 17-vjeçar çdo ditë.

Prej kaq vitesh, çdo ditë, pasi i biri ngrihet nga shtrati, ajo shkon e kujdeset për të. Ia pastron, i tendos çarçafë të rinj, ia modelon, madje ia parfumos me livando.

Shumica e grave që përballen me perspektivën e afërt të një foleje të zbrazët, pranojnë t’i kënaqin adoleshentët e tyre me një dozë të vogël shtesë të dashurisë që ka një nënë. Jo Malone duket se e ka të vështirë këtë pjesë, duke pranuar se ajo ende e rregullon shtratin e djalit të saj 17-vjeçar, e madje dhe e parfumos me livando.

djaliDuke folur në emisionin “Nënë e lumtur, fëmijë i lumtur”, zonja Malone tha: “Jam një nënë e vërtetë. Më pëlqen të bëj pazar, të gatuaj. Djali është 17 vjeç, por mua më pëlqen t’ia bëj çdo gjë gati, edhe shtratin. E di që është e tmerrshme dhe nuk do të jetë përgjithmonë kështu. Më pëlqen të jem nënë, me të vërtetë. Çdokush duhet ta jetojë jetën”.

Zonja Malone, e cila ka vuajtur nga kanceri i gjirit, një mastektomi dyfishe, thotë se “nuhati” kancerin e bashkëshortit të saj, Gary Willcox. Duke folur për vitin që shkoi, ajo tha: “Bashkëshorti im ishte shumë i varfër dhe unë e mbaja duke i thënë mjekëve, ‘mund të nuhas poshtë qafës së tij’. Dhe ata më thoshin, ‘jo, ti nuk mundesh’. Ai u diagnostikua me Addison’. Nga kjo periudhë, zonja Malone krijoi brandin e parë të parfumit në 1989. Marka ‘Jo Maloniacs’ u bë e njohur nga Dukesha e York përmes fansave të afërt të saj. Kjo markë u ble nga gjiganti kozmetik Estée Lauder në 1999.

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi Daily Mail Online

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com