Mirëqenie

June 1, 2020 | 9:27

Dekolte e tonifikuar dhe pa rrudha? Të gjitha këshillat për të qenë perfekte!

Ëndrra e të gjithëve është të keni një dekolte të tonifikuar dhe pa rrudha! Nga sot kjo nuk do të jetë më një mirazh por një realitet i thjeshtë. Në fakt, zgjidhja e duhur për ju është një!

Ndërsa, në dimër kemi më shumë të ngjarë ta mbulojmë dekoltenë, tani që po vjen vera, të tregosh një qafë sensuale dhe të tonifikuar është joshëse. Ja se si të jeni perfekt dhe joshës.

3 hapa për një dekolte të tonifikuar dhe pa rrudha: pastrim.

Gjithçka fillon nga baza. Kujdesi për trupin tuaj është gjithmonë thelbësor, jo vetëm kur përballeni me problemin. Kjo është arsyeja pse zgjidhja më e mirë që duhet të merret për të eliminuar shenjat e plakjes është të bëni një pastrim të plotë edhe në dekolte!

Përdorni një vaj për të pastruar dhe një herë në javë bëni një scrab të lehtë në fytyrë dhe në qafë. Me pak fjalë do të vëreni përmirësime të ndjeshme në tonifikimin e muskujve dhe lëkurës. Masazhi do të riaktivizojë qarkullimin me efekte të menjëhershme.

Vendosja e duhur e kremit

Në treg ka disa kremra të veçantë për lëkurën e ndjeshme dhe delikate të dekoltesë: gjithmonë masazhoni nga poshtë lart me lëvizje rrethore dhe shumë të lehta deri sa të përthithet plotësisht. Një herë në javë, aplikoni gjithashtu një maskë hidratuese.

Dushi i kontrastit!

Një nga zgjidhjet më efektive për një dekolte më të fortë është dushi me kontrast. Kjo kërkon përpjekje minimale nga ana juaj dhe ka shumë efekte të dobishme, sepse:

  • vepron në metabolizëm
  • forcon sistemin imunitar
  • e bën lëkurën më të fortë në prekje
  • stimulon qarkullimin e gjakut

Gjithmonë bëni dush duke filluar të lagni këmbët dhe ngadalë të shkoni lart, deri sa në përfundim të laheni me ujë të ftohtë. Përmes këtij veprimi do të shihni përmirësime dita ditës!

 

 

Burimi / https://www.pianetadonne.blog

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top