Lifestyle

May 17, 2018 | 8:53

Dhëndri në dasmë tregon se do një vajzë tjetër. Ja si reagon nusja dhe gjithë të pranishmit

Dita e dasmës është dita më e rëndësishme. Nuk është e lehtë të gjesh dikë për të ndarë pjesën tjetër të jetës tënde. Por kur e gjejmë atë, sigurisht që nuk e lejojmë atë të na shpëtojë nga duart. Gjithkush dëshiron që dita e tij e dasmës të jetë e veçantë. Jefferson qëndroi në altar dhe bëri diçka që askush nuk e priste dhe bëri që Jessica, nusja të qante.

Çdo gjë ishte e përsosur, nusja ishte e bukur, lulet ishin të mrekullueshme, të ftuarit ishin në kishë: shumë pak minuta të ndanin nga “po”-ja. Papritmas, dhëndri i njoftoi të gjithë se ai donte një vajzë tjetër që të ngjitej me të në altar. Dhe nusja shpërtheu në lot.

Jefferson donte gjithashtu pranë tyre fëmijën e Jessica-s, një vajzë 8-vjeçare. Ajo kurrë nuk e kishte takuar babanë e saj dhe Jefferson ishte i vetmi baba që ajo kishte njohur. Madje ajo ishte e kënaqur që mami kishte gjetur një njeri me të cilin do të jetonte përgjithmonë.

“Nëse unë mund t’i kërkoj Perëndisë diçka, do të kërkoj një vajzë si ti. Unë do të isha babai më i lumtur në botë”, tha ai.

Giovanna e vogël ishte e ngazëllyer dhe filloi të qante, ashtu si nëna e saj. Ai, duke marrë duart e saj të vogla, i dha asaj premtimin për të qenë gjithmonë pranë saj dhe nënës së saj.

“Unë ju premtoj juve dashuri dhe mbrojtje, kështu që asgjë e keqe nuk mund t’ju ndodhë kurrë”, vijoi dhëndri.

Mami i vajzës së vogël ishte padyshim shumë e lumtur me këtë gjest.

Gjithkush kishte lot në sytë e tyre. Një nënë nuk mund të marrë një surprizë më të bukur nga njeriu që do t’i premtojë dashuri të përjetshme. Një fëmijë nuk mund të kërkonte një baba më të mirë se Jefferson, i cili ka qenë në gjendje të prekë zemrat e të gjithëve me një gjest plot dashuri! 

Burimi / shkodranews.org

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com