Lifestyle

September 24, 2018 | 9:17

Domate dhe sodë buke, maska ideale për një fytyrë perfekte

Ju duhet vetëm një domate dhe sodë buke. Ja çfarë bën kjo dyshe e mrekullueshme…

Kjo maskë e përgatitur nga ju lufton në mënyrë të përkryer thatësinë e lëkurës. Vitamina K heq pigmentimin e tepruar, vitamina H dhe zinku ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës, kaliumi hidraton ndërsa kalciumi zbut dhe rinovon lëkurën.

Si ta përgatisni:

  • Ju duhet një domate e qëruar mirë dhe e shtypur.
  • E vendosni në një tas dhe e përzieni së bashku me dy lugë gjelle sodë buke.
  • Aplikojeni në fytyrë dhe mbajeni për 20 minuta.
  • Në fund shpëlajeni me ujë të bollshëm.

 

 

Burimi / Panorama Online

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com