Mirëqenie

January 4, 2018 | 10:14

Doni të dobësoheni? Mos pini kafe me stomakun bosh

Doni të dobësoheni? Një zakon që nuk ju ndihmon aspak është konsumi i kafes me stomakun bosh… 

Pse?

1

Viktoria Naço Dietologe

Viktoria Naço
Dietologe

1) Stimulon prodhimin e aciditetit në stomak, duke shkaktuar fryrje dhe shfaqjen e gastritit! 

2) Ndihmon në uljen e insulinës dhe stimulon prodhimin e kortizolit (hormoni i cili ruan nivelin e sheqerit në gjake dhe ndërkohë ulen djegiet metabolike) 

3) Vakti i rradhës është vëne re nga studimet që është më i pasur në vlera kalorike, por dhe shumë më i pasur në karbohidrate, yndyre!

Ps: shumica me pas pëlqejne te konsumojne briosh, kek biskota etj…

Çfarë do t’ju këshilloja? 

Mund të pini 1 gotë çaj (mali, jeshile, hibiskus etj) më pas konsumoni mëngjesin tuaj dhe kafen mund ta shijoni pak me vonë!

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com