Lifestyle

May 9, 2018 | 9:54

Elegant, stil rruge ose të shkujdesur: ja cilët janë aksesorët e duhur për ta bërë pamjen tuaj unike

Për një stil unik dhe të pagabueshëm ju duhet të zgjidhni aksesorët e përsosur që janë në gjendje ta përmirësojnë atë. Nëse është stil elegant apo rruge, me këtë mini-udhëzues nuk mund të gaboni.

Për të përmirësuar thelbin e syrit tonë ne duhet të përqendrohemi në diçka që na bën të veçantë dhe të pagabueshëm: zgjedhja e aksesorëve të duhur, ato që pasqyrojnë karakterin tonë, mund të jenë zgjidhja më e mirë. Duhet të fillojmë nga veshjet tona të zakonshme dhe të shtojmë një ndjenjë të origjinalitetit. Si? Thjesht mendoni për stilin dhe zgjidhni atë që duhet të keni për të nxjerrë në pah karakteristikat e tij: modeli i duhur i këpucëve ose aksesi i koordinuar mund të përmirësojë pamjen tonë!

Për të dhënë një ndjenjë ndriçimi dhe për të nxjerrë në pah aspektet e personalitetit tonë, bizhuteritë nuk duhet të mungojnë kurrë.

Cilët aksesorë duhet të zgjidhni për një stil elegant?

Nëse eleganca dhe përsosja janë karakteristikat kryesore të karakterit dhe stilit tuaj, zgjedhja e aksesorëve të përsosur është shumë e rëndësishme. Për këtë ju nuk mund të hiqni dorë nga një bizhu që qëndron jashtë feminitetit, si një gjerdan; një rrip i lart që të vishet me pallto ose xhaketë dhe një palë këpucë me taka.

Gjerdani përshkruan, me forma të hollë dhe të ngushtë, një vijë të mprehtë që fillon nga qafa dhe zbret në dekolte, duke rritur dukjen më femërore të një vështrimi, sidomos kur kombinohet me pëlhura të lehta, të tilla si ato të një bluze ose një fustan të gjatë të mëndafshtë.

Rripi i lartë i belit është një aksesor që, në shikim të parë, na kujton pamjen e viteve ’50 -të ’60. I vendosur qoftë në një fustan të lehtë, ose në një xhaketë apo pallto, ai jep një pamje elegante një ton modernizmi dhe “ekstravagancë”, duke theksuar karakterin!

Këpucët me taka bëjnë figurë si me xhinse ashtu edhe me një palë pantallona të ngushta. Janë të përsosura për një ditë në punë, një aperitiv me miqtë ose një mbrëmje elegante, ky model është emblema e feminitetit dhe elegancës!

Stili i rrugës? Aksesorët perfekt për këtë pamje

Stili i rrugës është një stil modern, i aftë për të përzier rrobat elegante me xhinse dhe atlete. Ndjeshmëria e këtij stili e gjen kurorëzimin në këto 3 aksesorë: unazat, për të nxjerrë në pah duart, simbolin e forcës dhe vendosmërisë; një palë syze dielli, për të rritur bukurinë misterioze; një palë atlete, të cilat duhet të jenë të rehatshme por me stil.

Unaza mund të shoqërohet me diçka klasike, për një pamje të përsosur, gjithashtu mund të kombinohen dhe me njëra-tjetrën për një pamje origjinale.

Syzet e diellit janë aksesori i përsosur për të rritur atë anë “misterioze” të stilit të rrugës. Nëse doni stilin vintage, atëherë zgjidhni për forma të veçanta si syze dielli të rrumbullakëta ose katrore; përndryshe, shkoni te modeli i syzeve të maceve.

Këpucët e rehatshme, në vitet e fundit, atletet e kanë vendosur veten në botën e modës në një mënyrë relevante dhe të veçantë. Përfaqëson shumë më tepër se një këpucë sportive: një aksesor me gjelbërim të përhershëm për t’u kombinuar me një veshje të gjatë ose elegante, me xhinse ose me pantallona lëkure.

Stili i shkujdesur dhe aksesorët: cilat do të preferonit?

Informalisht sipas përkufizimit, pamja e shkujdesur bëhet më tërheqëse me aksesorë që do ta bëjnë atë shumë më personal dhe të veçantë: një byzylyk për të ndriçuar pamjen; një kapelë, për t’i dhënë një ndjenjë të origjinalitetit; një palë pupa, joformale dhe femërore në të njëjtën kohë.

Bizhuteria e përsosur për një stil të shkujdesur është byzylyku. I butë, por i aftë për të dhënë një ton më të çmuar, byzylyku është lloji i bizhuterisë që ndriçon në heshtje një veshje dimërore të shkujdesur ose rrit linjat e duarve gjatë verës, duke e bërë thjeshtësinë më elegante.

Stili i rastësishëm gjen shprehjen e tij më origjinale në kapele, një prekje shpirti dhe personaliteti. Ne vetëm duhet të zgjedhim formën më të përshtatshme për fytyrën tonë!

Këpuca e përsosur për një stil të shkujdesur? Pupat! Të rehatshme, joformale, por shpesh të kërkuara, me ngjyra origjinale, ato përfaqësojnë kompromisin e duhur midis këpucëve me takë të lartë dhe atleteve super-sportive. Nëse preferoni ato me ngjyra apo të zezë dhe të bardhë, të kombinuara me xhinse ose një mini-veshje me forma minimale, pupat do të kënaqin të gjitha shijet!

Përgatiti: Brikela Daci | Burimi / alfemminile.com

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com