Këshilla & Arsye

August 10, 2018 | 9:02

Freskohuni në verë me këto ushqime

Janë disa ushqime që ekspertët i këshillojnë, sidomos në ditët e nxehta të verës. Pa lënë mënjanë rëndësinë e veçantë që kanë disa ushqime të caktuara, përfshirë spinaqin dhe supën.

freshNutricionisti Daniel O’Shaughnessy, në bashkëpunim me Just Eat, kanë përpiluar një listë me ushqimet më të mira që duhet ngrënë dhe shmangur në mënyrë që të freskoheni. Ai thotë se shalqiri, xhenxhefili dhe reduktimi i karbohidrateve dhe proteinave janë mënyrë e mahnitshme për t’i luftuar temperaturat e larta.

Këto janë 10 ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar, sipas ekspertëve:

– Spinaqi

– Supa në mbrëmje

– Shalqiri

– Xhenxhefili

– Reduktoni sasinë e karbohidrateve që i hani

– Hani qepë

– Hani ushqime dhe konsumoni pije që përmbajnë nenexhik

Burimi BalkanWeb

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com