Dëshmi

January 21, 2022 | 8:30

Gjyshja 91-vjeçare befason Denzel Uashington 5 vjet pas takimit që u bë viral

Denzel Washington goditi përsëri me lojën e tij televizive. Dhe e fitoi atë. Por, ai mund të jetë vërtetë një yll i madh, por Juanita “Mother” Hubbard ia rrëmbeu këtë herë trofeun e shfaqjes.

1

Ndërsa shfaqej në episodin e së hënës mbrëma të “Jimmy Kimmel Live!”, fituesi i Oskarit u ribashkua me gruan 91-vjeçare, të cilën e takoi ndërsa përpiqej të gjente një restorant Barbecue në Çikago në një video-chat të vitit 2017, video e cila u bë virale.

“Duhet të më kujtosh mua. Kam veshur të njëjtën këmishë, kështu që duhet të më mbash mend,” i tha Juanita “Mother” Hubbard kur ajo iu bashkua bisedës nga distanca.

0

Hubbard është po aq i guximshëm sa të marrë vëmendjen.

“Unë jam 91 vjeçe,” tha ajo me duartrokitje. “Nëntëdhjetë e një, duke vepruar si 19.”

Hubbard kujtoi me kënaqësi takimin e saj me aktorin Uashington, i cili aktualisht po luan në “Tragjedia e Makbethit”. Ajo tha se ishte në shtëpi duke pritur për një frigorifer, por u emocionua kur kuptoi se ai ishte atje.

“U hodha përpjetë kur kuptova diçka, u mbajta duke i thënë se nuk do ta lija të ikte,” tha ajo.

Hubbard tha se miqtë e saj ishin të lumtur për të dhe vazhdojnë të pyesin se kur ishte hera e fundit që foli me yllin e filmit.

“Nuk kam dëgjuar kurrë për të që atëherë,” tha ajo, duke shkaktuar të qeshura në publik. “I jam mirënjohës që rashë sërish në kontakt me të sot.”

“Nuk ma ke dhënë numrin tënd!”, iu kundërpërgjigj me shaka Uashington.

Hubbard tha gjithashtu se ajo është duke pritur për të parë “Tragjedinë e Makbethit”, si dhe “A Journal for Jordan”, të cilin ai drejton.

“Nuk më mungojnë kurrë filmat e tij,” tha ajo. “I shoh filmat pa pushim. Gjithmonë.”

 

 

 

Përgatiti Orjona Tresa | Burimi today.com

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top