Lifestyle

November 9, 2020 | 9:45

Ja se si hakmerren shenjat e zodiakut

Si duhet të sillemi kur dikush na lëndon: të falim apo të hakmerremi? Në varësi të cilësive mbizotëruese të shenjës së zodiakut, mund të supozohet nëse një person do të hakmerret menjëherë, nëse pas një kohe ai do të japë hakmarrje të ftohtë ose e lë situatën të shkojë sipas mënyrës së tij.

Dashi

Dashi godet menjëherë. Dashi drejtohet nga planeti Mars, kështu që përfaqësuesit e kësaj shenje nuk do të mendohen gjatë dhe menjëherë do t’i përgjigjen çdo fyerjeje. Një Dash i dëmtuar është personi më i rrezikshëm me të cilin mund të merreni.

Demi

Demi nuk harron kurrë asgjë. Përfaqësuesit e kësaj shenje nuk harrojnë kurrë asgjë, për të mos përmendur gjërat që i lëndojnë, i zhgënjejnë ose i zemërojnë. Por, sigurisht, është mirë që ata të paktën të përpiqen të fshehin nga të tjerët se sa të pakontrollueshëm mund të jenë.

Binjakët

Binjakët janë të paparashikueshëm. Njerëzit e lindur nën këtë konstelacion janë plotësisht të paparashikueshëm, madje edhe për veten e tyre. Nëse ofendoni ata ose ndonjë nga të dashurit e tyre, shpifni gjëra që janë të dashura dhe të shenjta për ta, ata do të zhvillojnë planin më të keq në botë, si në filmat psikopatë.

Gaforrja

Gaforrja mund të jetë e pamëshirshme. Përfaqësuesit e kësaj shenje janë ndër ata që kërkojnë vazhdimisht hakmarrje, ose të paktën mendojnë për të. Çdo gjë mund të jetë shkas për hakmarrjen e tyre, sepse në imagjinatën e tyre ata vazhdimisht mbajnë imazhin se si pretendohet se janë ofenduar rëndë nga njerëz të caktuar.

Luani

Hakmarrja e Luanit është si një cunami. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë para së gjithash, njerëz fisnikë dhe krenarë, cilësi këto që i bëjnë ata të zhgënjehen shumë shpejt nga njerëzit e tjerë. Edhe fyerja më e vogël do u djegë mendjet dhe zemrat për një kohë të gjatë.

Virgjëresha

Virgjëreshat nuk hakmerren, ato poshtërojnë. Përfaqësuesit e kësaj shenje njihen për faktin se pas fyerjes, ata nuk hakmerren, por tregojnë qëndrimin e tyre negativ në një mënyrë pak më ndryshe, ndërsa demonstrojnë jo më pak këmbëngulje.

Peshorja

Peshorja ndëshkon me heshtje. Peshorja është një shenjë e të drejtit, detyra e tyre është të gjejnë drejtësi. Nga ana tjetër, ato e duan dramën dhe zakonisht përshkallëzojnë situata konfliktuale derisa të fillojë një luftë e vërtetë.

Akrepi

Nga hakmarrja e Akrepit nuk mund të shpëtohet. Nëse keni ofenduar në diçka të lindurit e kësaj shenje është mirë që të ndryshoni punë, vendbanim ose, akoma më mirë, kontinent. Kjo pasi, ata janë kampionë të vërtetë të hakmarrjes.

Shigjetari

Shigjetari pendohet në vend që të urrejë. Sa i përket përfaqësuesve të kësaj shenje, zakonisht situatat e konfliktit me ta kalojnë pa gjakderdhje. Fakti është që karakteri i lehtë i Shigjetarit e lejon atë të mos marrë asgjë personalisht.

Bricjapi

Për Bricjapin, hakmarrja është një pjatë e ftohtë. Nëse përfaqësuesit e kësaj shenje vendosin të hakmerren, ata e bëjnë atë sipas të gjitha rregullave, gradualisht, në mënyrë metodike, me një minimum emocionesh. Në kohën kur veprojnë, ndjenjat e ndezura të urrejtjes janë zhdukur, duke u lënë vendin ndjenjave të hidhërimit dhe shkëputjes.

Ujori

Ujori rrallë hakmerret. Përfaqësuesve të kësaj shenje nuk u pëlqen të hakmerren. Ata priren të distancohen emocionalisht nga situatat e konfliktit, si dhe të kufizojnë problemin për të përjashtuar ndikimin e tij në aspekte të tjera të jetës së tyre. Dhe ata e bëjnë atë mjaft mirë.

Peshqit

Peshqit shndërrohen në piranja. Shumë njerëz as nuk mund ta imagjinojnë këtë, por përfaqësuesit e kësaj shenje janë në gjendje të shndërrohen në piranja nëse janë dëmtuar aq shumë sa vendosin të hakmerren.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top