Lifestyle

November 13, 2017 | 9:44

Kate Winslet: Të pranojmë veten me defektet që kemi

Të gjithë e kemi adhuruar në rolin e Rose në filmin e suksesshëm “Titanic”. Megjithatë, aktorja Kate Winslet nuk është diva e zakonshme e Hollivudit.

kate

Fizikaliteti i saj flet më shumë se njëmijë fjalë dhe përshkruan një grua që ka mësuar të pranojë vetveten pavarësisht gjithçkaje dhe që nuk ka ndërmend t’i përulet standardeve të bukurisë që imponohen nga bota e spektaklit.

Ajo, në të vërtetë, sikurse shkruan faqja Good Housekeeping, prej kohësh është një ndër mbështetëset më të mëdha të një filozofie të re/moderne jetese:” Objektivi numër një, është tejkalimi i stereotipave estetike të imponuara nga shoqëria e sotme.”

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com