Mirëqenie

December 1, 2017 | 12:21

Kripërat dhe mineralet bëjnë mirë për shëndetin

Elementët kripëra dhe minerale janë aleatët më të vlefshëm për shëndetin.

kripera

Të zgjedhësh të duhurit, shërben në përmirësimin e funksioneve të trurit të cilat dhurojnë mirëqenie për trupin. Hekuri, zinku, bakri, jodi, fluori dhe mangani janë disa elemente thelbësore për rritjen, zhvillimin dhe mirëqenien e organizmit. Bashkëveprimi i tyre na mbush me energji! Për fëmijët e moshës nga 0-18 vjet, këta elementë sigurojnë sukses në rastet e apatisë, stresit dhe ankthit nga problemet në shkollë. Po në qoftë se fëmija juaj sëmuret? Edhe në këtë rast kripërat dhe mineralet nxisin sistemin imunitar dhe parandalojnë pasojat e pakëndshme.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com