Mirëqenie

May 16, 2018 | 12:19

Mjeku 104-vjeçar tregon sekretet e një jete të gjatë dhe të shëndetshme

Sa janë shanset që dikush të jetojë më shumë se 100 vite? Çfarë mund të na ndihmojë që të jetojmë sa më shumë?

Dr. Shigeaki ka përgjigjen, ai është plot 104 vjeç dhe bën një jetë shumë dinamike. Ka shkruar mbi 150 libra gjatë gjithë jetës së tij dhe ka dhënë një sërë këshillash të cilat nëse ndiqen ju sigurojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme.

Ja disa prej tyre:

1. Qëndroni të shëndetshëm.

2. Mos i besoni doktorit tuaj, por dëgjoni sinjalet që ju komunikon trupi.

3. Shkenca në vetvete nuk mund të kuroj gjithçka.

4. Dhimbja është misterioze dhe mund të kurohet me gjëra të thjeshta, për shembull duke dëgjuar këngë ose duke luajtur me macen tuaj.

5. Influencohuni që të jeni gjithmonë të motivuar.

6. Shijojeni jetën në maksimum.

7. Mos u stresoni.

8. Mos ndaloni asnjëherë së punuari.

9. Mos mendoni vetëm për paratë.   

Burimi / Panorama ONLINE

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com