Dëshmi

August 26, 2021 | 8:45

Momente prekëse! Videoja ku Marinsi amerikan u jep ujë fëmijëve afganë bëhet virale në rrjet

Një video e një marinsi që u jep nga “një gllënjkë ujë” fëmijëve afganë u bë virale të dielën për të ofruar një paraqitje të shkurtër të shpresës pas rënies katastrofike të Kabulit rreth një javë më parë.

Megjithatë, sipas mediave të huaja, nuk dihet shumë për videon ose kur është filmuar saktësisht. Ndryshe, videoja tregon marinsin amerikan duke buzëqeshur dhe duke pasur një moment “mendjelehtësimi” me një grup të vogël afganësh. Ai bën me shenjë se si të hapin ata gojën dhe pastaj e vendos shishen në gojën e fëmijëve që duken gazmorë.

“Kush është ky ushtar amerikan në aeroportin e Kabulit në Afganistan? Ai sapo fitoi famën në internet”, shkroi aktori Daniel Newman në Twitter.

Sidoqoftë, situata në aeroportin në Kabul është ende e rrezikshme. Të paktën shtatë afganë vdiqën nga një panik i njerëzve që përpiqeshin të hynin në aeroportin ndërkombëtar të Kabulit, tha ushtria britanike të dielën, pasi mijëra ende po përpiqeshin të largoheshin nga vendi në një eksod kaotik një javë pas marrjes së kontrollit nga talebanët.

 

 

 

Burimi / http://gazetashqiptare.al/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top