Dëshmi

April 6, 2022 | 11:00

‘Mosha është vetëm një numër’, lirohet nga burgu asistentja që kishte fjetur dy netë me nxënësin e saj

Rebecca Williams, 21 vjeç, i tha nxënësit të saj se ishte “i aftë” në mesazhe flirtuese përpara se ta çonte në shtëpinë e saj në Gwynedd, Uells. Gjykata e Mold Crown tha se disa nga mesazhet duhet të jenë shkëmbyer në mjediset e shkollës. Gjykata gjithashtu shtoi se Williams e mori të riun në makinën e saj përpara se dyshja të kryenin marrëdhënie seksuale në shtëpinë e saj.

Williams kërkoi të takoheshin përsëri, duke e çuar në një takim të dytë përpara se ajo ta shtynte adoleshentin të angazhohej në një marrëdhënie më intensive. Ajo e bllokoi atë në aplikacionet e mesazheve pasi thashethemet qarkulluan mes stafit të shkollës.

Williams pranoi dy vepra të aktivitetit seksual me një djalë 15 vjeç. “Drejtori i shkollës e ka pyetur drejtpërdrejt të pandehurën për informacionin, por ajo mohoi se kishte ndodhur ndonjë gjë e pakëndshme”.

Shërbimet sociale u lajmëruan për situatën dhe njoftuan policinë, e cila foli me adoleshentin për akuzat. Ai pranoi se kishte pasur marrëdhënie seksuale me Williams dhe ajo u arrestua, duke konfirmuar atë që kishte ndodhur. Duke mbrojtur Williams, Jemma Gordon tha se ajo merrte mjekim për shëndetin e saj mendor.

Ajo tha se Williams ishte pyetur në fillim të vitit të kaluar dhe kishte rrëfyer, por një kërkesë postare për rastin u dërgua vetëm në janar. Zonja Gordon shtoi: “Ajo është në një marrëdhënie të re që e ka ndihmuar atë”.

Williams u përshkrua në një raport para dënimit si me rrezik të ulët për të përsëritur veprën penale. Duke dënuar Williams, gjykatësja Nicola Saffman shtoi: “E dinit se çfarë po bënit. Ju po punonit për t’u përfshirë në një marrëdhënie seksuale me të”.

Gjykatësja pranoi se kishte një vonesë të trajtimit të çështjes dhe se Williams kishte rehabilituar veten. Williams, nga Criccieth, Gwynedd, u dënua me dymbëdhjetë muaj detyrim paraqitje dhe u urdhërua të kryente 150 orë punë të papaguar. Ajo gjithashtu duhet të paguajë një gjobë prej 576 £ dhe të regjistrohet si shkelëse seksuale për 10 vjet. Williams gjithashtu i është ndaluar të punojë me fëmijë.

 

 

Burimi / https://www.express.co.uk/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top