Lifestyle

December 28, 2017 | 11:07

Nëse jeni 30 vjeç nuk ka arsye të mendoni për botoks apo kirurgji plastike

Nëse jeni 30 vjeç nuk ka arsye të mendoni për botoks ose kirurgji plastike. Megjithatë, është e nevojshme të bëni disa ndryshime në kujdesin e lëkurës. Kujdesi pas 30 vitesh duhet të synojë parandalimin e shfaqjes së rrudhave.

1

Kushtojini vëmendje të veçantë pikave të mëposhtme:

Kremi poshtë syve

Pas tridhjetave duhet të jetë një pjesë e domosdoshme kozmetike. Mos harroni, lëkura rreth syve tuaj është e hollë dhe këtu shfaqen rrudhatmë shumë. Prandaj, kujdesi për këtë pjesëduhet të jetë veçanërisht themelor. Mos harroni, kremrat e syve duhet të aplikohet mbi kockën orbitale që është rreth syrit.

Retinol

Pas 30 vitesh, mund të përdorni në mënyrë të sigurtë kozmetikën me përbërës anti-plakje. Nëse ende nuk keni rrudha, përdorimi i përgatitjeve të tilla do të vonojë momentin e shfaqjes së tyre. Kushtojini vëmendje të veçantë retinolit. Është një komponent ideal në luftën kundër procesit të plakjes.

Grim të vërtetë

Pas 30 vjetësh, përbërja nuk duhet të fshehë vetëm defektet, por të mbajë lëkurën gjatë gjithë ditës. Besohet kozmetika moderne mund të mbrojë lëkurën nga efektet e dëmshme të mjedisit të jashtëm. Vetëm sigurohuni që produktet e zgjedhura të kenë përbërës hidratues dhe vitamina. Pas 30 vitesh kujdes i veçantë duhet të merret për të pastruar lëkurën. Përdorni ujë dhe vaj hidrofilik.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com