Lifestyle

August 28, 2018 | 11:07

Ngjyra e flokëve vjeshtë 2018 vjen nga Skandinavia

Atmosferë nordike dhe e freskët në botën e ngjyrave të flokëve. Ky do të jetë trendi i ri i ngjyrave për vjeshtën 2018. Vjen nga Skandinavia me dashuri, e cila i adhuron tonet e ëmbla në ngjyrë mjalti dhe flokë të kuq.

floke

Është koha për të eksploruar botën e ngjyrave të flokëve në trendin e kësaj vjeshte, duke folur pikërisht për ngjyrën kafe. E kjo tendencë, pikërisht Skandinave, na çon drejt ngjyrave për flokë të kafenjtë, e cila na transporton drejt fjordeve norvegjeze dhe korsive të biçikletave të Kopenhagës.

Meritë e super top modeleve si Nina Marker dhe Josephine Skriver, që siç raporton “Vogue USA”, apo meritë ndoshta e tërheqjes që kemi ne mesdhetarët për flokët gjithë perfektë skandinavë, ngjyra mjaltë në kafe, filloi të përhapet shpejt në mesin e pasarelave si dhe në rrjetet sociale.  

2

1

Burimi cosmopolitan.com

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com