Lifestyle

November 15, 2017 | 9:37

Panairi i Librit “Tirana 2017″ çel sot dyert për të gjithë dashamirësit e leximit

Panairi i Librit është një ndër ngjarjet më të rëndësishme kulturore të qytetit, ku paraqiten botimet më të mira të hedhura në qarkullim, në harkun kohor të një viti, 2016 – 2017.

liber

Si çdo vit panairi bashkon: autorë, botues, lexues, përkthyes, përfaqësues të shtypit dhe mediave etj, me synimin për të krijuar kontakte tradicionale ndërmjet tyre, si dhe për të promovuar e nxitur të lexuarit në masat e gjera, veçanërisht te të rinjtë, në kushtet e mungesës së sistemit të shpërndarjes së librit në vendin tonë.

15 – 19 nëntor 2017, Pallati i Kongreseve.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com