Lifestyle

May 3, 2018 | 11:17

Pse Meghan Markle zgjedh ngjyrën jeshile për angazhimet mbretërore?

Deri më sot Meghan ka mbërthyer kryesisht një hije neutrale për angazhimet e saj mbretërore, ngjyra e gjelbër është ngjyra e vetme e me të cilën ajo është veshur.

Dhe tani, ekspertët kanë zbuluar se ngjyra e saj e preferuar mund ta ndihmojë për t’i dhënë asaj një ‘ndjenjë sigurie dhe siguri’.

E fejuara e Princit Harry, ka favorizuar një hije të ngrohtë të ngjyrës së gjelbër, gjë që mund të jetë një shenjë se ndihet “e shqetësuar” për rolin e saj të ri në familjen mbretërore.

Ish aktorja më së fundi ka veshur një fustan të gjelbër nga British brand Self Portrait  gjatë pjesëmarrjes në një pritje të Invictus Games.

Përveç ngjyrës së gjelbër, deri më tani Meghan ka mbërthyer ngjyrat neutrale për angazhimet e saj mbretërore, të tilla si të zezë, ushtarake, dhe të bardhë.

Ekspertët thonë se vendimi i saj për të veshur ngjyrën e gjelbër mund të jetë tregues i nervozizmit të saj për t’u bashkuar me familjen mbretërore.

Karen Haller, një praktikuese e aplikuar e psikologjisë së ngjyrave, tha për FEMAIL: “Ngjyra e gjelbër që Meghan përdor është një gjelbër e ngrohtë e errët. Nëse ajo ndihet paksa e shqetësuar ose e pasigurt, kjo ngjyrë specifike do të shkonte në një farë mënyre për t’i dhënë asaj një ndjenjë sigurie dhe siguri, duke e ndihmuar për të krijuar një ndjenjë paqeje dhe ekuilibri“.

Sipas ekspertëve kjo zgjedhje e Meghan mund të jetë një strategji para ditës së saj të madhe asaj të martesës më 19 maj.

Përgatiti: Brikela Daci / Burimi: dailymail.co.uk

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com