Mirëqenie

February 12, 2018 | 12:25

Receta çudibërëse e kardiologut Zhan Mitrev

Receta për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. Pastron enët e gjakut, mjekon zemrën, përmirëson imunitetin, pastron mëlçinë e zezë, përmirëson punën e trurit, mbron nga infarkti dhe shëron nga kanceri.

Përbërja:
15 LIMONA
12 KOKA HUDHRE
1 KG MJALTË
400 GRAM FARA TË GRURIT
400 GRAM ARRA

Mënyra e përgatitjes:
Merrni 400 gram të grurit të papërpunuar dhe vendosni në një kavanoz të xhamit. Mbusheni me ujë dhe lëreni të qëndrojë 10-12 orë. Mbulojeni me fashë. Pas 10-12 orëve kullojeni përmes gazës dhe lani mirë kokrrat e grurit. Një ditë më vonë do të paraqiten mugullime me madhësi 1-2 milimetër. Në makinën e bluarjes së mishit, bluani bashkë me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar. Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithë lëvoren dhe shtoni te përbërja. Prej 10 limonëve vetëm lëngu shtohet në përbërje. Në fund shtohet mjalti. Përbërja vendoset në kavanoz xhami. Ruhet në frigorifer. Konsumohet pasi të qëndruar tri ditë. Ky ilaç mjekon gjithë organizmin dhe shëron gjithë sëmundjet.
Si konsumohet:
1-2 lugë supe para çdo vakti (tri herë në ditë), kurse për shërimin e kancerit merret nga një lugë çdo dy orë.

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com