Lifestyle

November 10, 2020 | 11:38

Receta natyrale me dy përbërës, për pastrimin e duhur të fytyrës

Nëse dëshironi lëkurë të shëndetshme dhe të ndritshme, atëherë duhet të kujdeseni për trupin. Kjo do të thotë se duhet të hani shëndetshëm, ta pastroni fytyrën të paktën dy herë në ditë dhe asnjëherë të mos flini me makijazh në fytyrë.

Gjithashtu, duhet të keni parasysh se shumica e produkteve për pastrimin e fytyrës mund të jenë të mbushura me kimikate dhe t’ju shkaktojnë dëme të ndryshme

Por, ndryshe nga kjo, ekzistojnë metoda natyrale të cilat mund të përdoren për një lëkurë të shëndetshme dhe pamje joshëse. Përbërësit natyral janë të duhurit edhe për lëkurat më të ndjeshme.

Nëse dëshironi të kujdeseni për veten në mënyrë natyrale, atëherë ju duhet vetëm vaj kokosi dhe sodë buke, të cilat me shumë gjasë i keni në kuzhinë. Ky pastrues i fytyrës është tejet efektiv dhe i dobishëm për çdo njeri.

Përbërësit:

  • Gjysmë gote vaj kokosi
  • Gjysmë gote sodë buke

Nxehni kokosin në mënyrë që të shndërrohet në lëng dhe pastaj përziejeni me sodën e bukës. Pas kësaj, ju do të fitoni një lloj paste, të cilën duhet ta aplikoni në fytyrë. Pasi ta fërkoni fytyrën me produktin e fituar, pastrojeni me ujë të nxehtë dhe procedurën përsëriteni tri herë në javë.

 

 

Burimi / Telegrafi.com

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top