Dëshmi

March 16, 2020 | 8:35

Ronaldo kundër koronavirusit, transformon hotelet e tij në spitale

 

Cristiano Ronaldo ka bërë një tjetër gjest të madh, jashtë fushës së futbollit. Ylli i Juventus dhe kombëtares së Portugalisë, do të transformojë hotelet e tij në spitale, kjo për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit.

Gjithashtu, në këtë situatë të jashtëzakonshme CR7 do të paguaj të gjitha pagat e mjekëve dhe infermierëve. Hotelet që do të kthehen në spitale do të mund të përdoren falas.

Ditë më parë, Ronaldo shkruante në rrjetet sociale se duhen dëgjuar autoritetet për të mbrojtur jetët tona. Sot, ai ka marrë këtë hap të madh, duke ndihmuar qytetarët e Portugalisë.

 

 

Burimi / https://www.juventusnews24.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com