Këshilla & Arsye

April 14, 2018 | 9:30

Shqetësoheni nga dridhja e shpeshtë e qepallës së syrit, ja çfarë thonë mjekët

Dridhja e qepallës, ose siç njihet në gjuhë shkencore myokymia, ndodh kur muskujt dhe nervat rreth syrit simulohen.

Zakonisht tiku nervor lidhet me situatat stresuese, lodhjen ose pagjumësinë, por që është jo shqetësuese, pra kalon, shkruan “shëndeti”.

Pacienti mund të marrë lubrifikant për qetësimin e pjesës së jashtme të syrit.

Në raste të rralla, nëse ju ndodh fuqishëm ose shpesh, madje nuk ju zvogëlohet, do të duhet të shkoni te oftalmologu, në mënyrë që të verifikohet se a është në rregull dioptria e syrit.

Burimi: BalkanWeb

 

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com