Marrëdhënie

May 8, 2018 | 11:57

Si ta bëni dhomën tuaj të gjumit emocionuese

Dhoma e gjumit është një vend i veçantë, atje ju mund të relaksoheni ose të ktheheni në jetën tuaj në çift! Si mund ta bëni dhomën tuaj të gjumit për t’ju dhënë shije në jetën tuaj si çift? 

Ku mund të filloni të përmirësoni jetën tuaj? Nga një vend shumë konkret: nga dhoma gjumi juaj! Hapësira intime, na mban dhe na pret në netët më të nxehta. Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme që dhoma e gjumit të jetë komode, por gjithashtu një burim frymëzimi për mendimet e spikatura. Ndoshta duhet të hedhim një vështrim në çadrën tonë dhe të kuptojmë se grumbujt e librave të lënë te koka e krevatit nuk ndihmojnë as relaksimin tonë, as jetën tonë të dashurisë.

Atëherë mësoni të gjitha sekretet për të rinovuar dhomën e gjumit dhe për ta kthyer atë në një vend intim dhe të nxehtë

Truket për netët e nxehta

Shtëpia e përrallave – Nuk ka dyshim se mbreti i padiskutueshëm i dhomës së gjumit është vetë krevati! Përveç karakteristikave të tilla si madhësia dhe butësia, pozicioni në të cilin vendoset krevati është gjithashtu jashtëzakonisht i rëndësishëm. Si elementi kryesor i mobilieve, shtrati meriton një pozicion qendror. Vendoseni shtratin tuaj në qendër të murit më të gjerë të dhomës, në mënyrë që të theksohet rëndësia e tij! Për të krijuar një dekor të balancuar në të dy anët e shtratit ju mund të caktoni dy komodina të vogla afër.

Ndriçimi – Ajo që krijon atmosferën e një dhome apo të mbrëmjes është pa dyshim drita. Sigurisht nuk është sekret për askënd se dritat e forta duhet të shmangen, përndryshe do të duket se ju jeni nënshtruar trupit tuaj për një pyetje më tepër se sa ta ftoni atë në kënaqësitë e natës! Pastaj ndizni një dritë qendrore dhe nëse mundeni, hiqni dorë për një natë nga llambat komodinës.

Ajo që ju nevojitet për një natë pasioni dhe romance janë qirinjtë – Shpërndajini ato në pikat strategjike të dhomës, jo shumë, sepse nuk është elegante. Stimuloni të gjitha shqisat tuaja dhe në veçanti ndjenjën e aromës, duke përdorur esenca ose temjan! Shtoni edhe disa jastëk të butë.

Larg nga TV – Absolutisht mos e mbani TV në dhomën e gjumit: ai thyen çdo intimitet! Do të mjaftojë të shkoni disa çaste në banjo, për t’u bërë më e bukur, për të gjetur kontrollin e partnerit tuaj dhe të ndizni një transmetim të pashpirt! Kurrë mos lejoni që televizori të kalojë pragun e dhomës së gjumit. Nëse, tashmë e keni në dhomë, bindni partnerin për ta hequr qafe atë.

Çarçafët – Materiali i tyre është thelbësor: ku ka më bukur se sa të gëzoheni nga mëndafshi i butë dhe të zgjoni kontaktin? Ndoshta jo të gjithë mund ose duan të shpenzojnë për çarçafë, dhe kjo është më se e kuptueshme, por përpiquni të paktën të eliminoni gjërat e lira dhe dizajnet të cilat mund të jenë tepër fëmijërore, sepse nuk ndihmojnë romancën!

Larg nga dritat e kuqe – A po mendoni të lyeni një nga muret e dhomës të kuqe? Lëreni. Çdo gjë që na është thënë për dritat e kuqe dhe fuqinë e tyre erotike nuk janë asgjë më shumë se sa fabula. Natyrisht e kuqja është një ngjyrë që ngjall, por për dashuri kjo nuk është lloj i eksitimit që duhet të kërkohet. Për shembull, është e nevojshme të përdorni ngjyra të ftohta, të tilla si gri ose jeshile, për të krijuar intimitetin e duhur për çiftin

Çrregullimi vs Seksi – Sa kohë nuk e keni rregulluar dhomën tuaj të gjumit? Mjafton vetëm keni një vështrim në revistat dhe librat e grumbulluar në tryezën tuaj për të kuptuar se nuk e keni bërë atë për një kohë të gjatë. Por duhet ta bëni këtë patjetër, sepse çrregullimi është armik absolut i seksualitetit! Një dhomë gjumi e mbingarkuar me gjëra si libra, jastëkë, rroba të shpërndara nuk ju lejon të relaksoheni dhe si rezultat është pengesë për intimitetin e një çifti!

Përgatiti: Brikela Daci | Burimi / pianetadonna.it

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com