Lifestyle

May 15, 2018 | 12:12

Thonjtë me lule tendenca e sezonit pranverë-verë 2018

Dëshironi një manikyr me ngjyra dhe plot gjallëri? Për stinët pranverë-verë 2018 vendosni lule në thonjtë tuaj dhe lëreni veten të pushtoheni nga arti më romantik i thonjve të momentit.

Pavarësisht nëse janë vizatime të vogla, aplikime 3D ose lule të vogla të vërteta të vendosura në manikyr, tema e luleve është padyshim ajo që synohet në artin e zbukurimit të thonjve.

Nga manikyrët e frymëzuar nga stili oriental dhe ato me ngjyra që transformojnë thonjtë në vepra të vogla arti deri tek ‘nail art’ me tonalitetet e pastelit.

Në lidhje me ngjyrat këtë pranverë verë do të mbizotërojnë nuancat e të kuqes, portokallisë, pjeshkës, kajsisë, rozës.

Edhe e bardha optike do të jetë në gjendje të shkëlqejë çfarëdo lëkure.
Një nuancë tjetër për sezonin e bukur është bluja e natës, që qëndron në vendin e parë edhe pas dimrit të akullt.

Edhe manikyrët metalizato do të jenë përsëri të preferuar, në ngjyrat e arit dhe argjendit.

Burimi / ata.gov.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com