Marrëdhënie

January 9, 2018 | 11:08

Viti i Ri: pse nuk filloni të joshni partnerin tuaj?

Ndryshoni rregullat dhe gjeni përsëri shijen e joshjes së tij: e befasoni atë me një skemë të re të lojërave, intriguese dhe të dëmshme në pikën e duhur.

1

Jo më shumë flutura në stomak? 

Nuk e keni më telefonin në dorë për mesazhe të nxehta në çdo kohë të ditës apo të natës? Qetësohuni, është gjithçka në rregull. Dashuria, ju e dini, kalon nëpër pesë faza: kur bëhet fjalë për një marrëdhënie të qëndrueshme, rënia e dëshirës gjeneron frikë dhe pasiguri. Sidoqoftë, mos u alarmoni: asgjë e rëndë apo e rrezikshme nuk po ndodh për dashurinë tonë, thjesht marrëdhënia po ndryshon lëkurën dhe po projektohet drejt diçkaje më të thellë, edhe pse ndoshta më pak emocionuese. Këtu, atëherë, janë disa mjeshtëri për të rindezur dëshirën dhe për të rifituar pasionin.

Para se të bini në mërzi dhe monotoni, provoni ta lexoni këtë doracak të vogël për të gjetur ose rizbuluar pasionin mes çarçafëve. Në një marrëdhënie, loja është e bukur, argëtuese dhe shumë e dobishme. Pse të mos e provoni?

Le ta bëjmë së bashku: Dashuria është një lojë që ka nevojë për të dy pjesëmarrësit për të qëndruar gjallë. Shakatë, të qeshurat dhe sidomos të qeshurat së bashku janë ngjitësja që e bëjnë çiftin tonë të bashkuar dhe të fortë dhe kjo na lejon të jemi bashkëpunëtorë si në fillim të historisë sonë. Intimiteti krijohet, rinovohet dhe rigjehet: mjafton ta kërkoni!

Shijoni pritjen: Rikuperimi i kohës së nevojshme është një arritje e rëndësishme. Ne gratë duam kohë, dihet tashmë: humbja e kontrollit dhe largimi nuk shërben për asgjë. Le të rizbulojmë shijen e gjesteve të dashurisë: puthjet dhe përkëdheljet i bëjnë burrat dhe gratë më të lumtur, në çdo moshë.

Merrni kohë: Nganjëherë mungesa mund të jetë pozitive për çiftin. Kur kemi qenë së bashku për një kohë të gjatë, ndonjëherë kemi nevojë për hapësirën tonë dhe të zhytemi në vetmi. Le të marrim ca kohë për të bërë atë që na pëlqen: qoftë një orë, një mbrëmje apo një fundjavë me miqtë, nuk ka rëndësi: le të marrim pak ajër dhe pastaj të rikthehemi në çift me energji të reja.

Joshje? Gjithmonë! Në një marrëdhënie të gjatë, shpesh përfundojmë duke marrë praninë e tjetrit për të jetuar. Është një fakt që në një nivel me zhdukjen e pasigurisë dhe me ndjenjën e pritjes, që karakterizonte ditët e hershme të dashurisë, mund të zhdukë edhe dridhjet e pushtimit. Rizbulimi i kënaqësisë së joshjes në jetën e përditshme mund të jetë shumë zbavitës dhe shpërblyes, mos e harroni kurrë.

Në lëkurë: Nëse puthja e natës së mirë është e rëndësishme, tani është e qartë se fjetja së bashku e bën lidhjen më të fortë. Përqafimet, kërkimi i kontaktit, shkëmbimi i një puthjeje  apo i një përkëdheljeje janë thelbësore: kalimi i duarve në lëkurë të zhveshur është një takim primordial që ngjall shqisat dhe dëshirat tona më të thella.

Lamtumirë racionalitetit: Seksi nuk është një sport apo një provim në shkollë. Le t’ua lëmë kamasutrën indianëve dhe të përqendrohemi në ndjenjat tona. Duke qenë së bashku, pasioni ngrihet ngadalë. Mos të mendohemi dhe rimendohemi, le të ndjekim instinktin tonë: kështu që vazhdoni, do të jetë shumë bukur!

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com