Lifestyle

April 3, 2018 | 14:39

10 qytetet më me stil në të gjithë botën

Stili është i ndryshëm në të gjithë botën, edhe pse disa qytete njihen për modën e veçantë.

Banorët e Londrës, për shembull kanë një reputacion për trendet e stilit të rrugës, teksa Nju Jorku është shtëpia e disa shkollave të modës.

Zalando, një shitës me pakicë në internet, ka renditur së fundmi qytetet më elegante në botë. Duke përdorur faktorë si numri i shkollave të modës, perceptimi i gazetarëve të modës, arkitektura dhe përballueshmëria, Zalando ka renditur 80 qytete në të gjithë botën. Ku ndër ta 10 qytetet më me stil ishin:

Paris, Francë

Londër, Angli

Vjenë, Austri

Venecia, Itali

Firence, Itali

Barcelonë, Spanjë

New York, SHBA

Bordo, Francë

Milano, Itali

Romë, Itali

Burimi / http://top-channel.tv

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com