Lifestyle

November 8, 2017 | 10:35

15 qytetet më të pëlqyera, Parisi kryeson

Parisi i mund të gjithë dhe lë në vendin e dytë Londrën. Këto janë qytetet më elegante në botë sipas një kërkimi për modën dhe peizazhin urban, standardet e jetesës dhe qarkullimin e parave, në të dhëna që janë objektive, por edhe subjektive, dmth., në lidhje me perceptimin. 

1

Eleganca nuk mund të blihet, cilësia, eleganca i referohet diçkaje më të hollë dhe të vështirë për t’u përcaktuar. Dhe ndërsa trendet ndryshojnë, hijeshia e vërtetë kurrë nuk del nga stili, ndoshta për këtë krye është Parisi, eleganca ‘par excellence’ .

 

Nga renditja e 100 qytetteve, këtu janë 15 të parët:

 • Paris
 • Londër
 • Viena
 • Venecia
 • Firence
 • Barcelona
 • Milan
 • Roma
 • Oslo
 • Amsterdam
 • Los Anxhelos
 • Helsinki
 • Monako i Bavarisë
To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com