FB

September 9, 2021 | 8:47

16 gjeste romantike që do ta bëjnë partnerin tuaj të ndiejë gjithë dashurinë

Të qenit romantik nuk është një nga gjërat që vjen natyrshëm për të gjithë, kryesisht sepse preferencat që njerëzit kanë në dashuri janë të ndryshme. Por kjo, miqtë e mi, është vendi ku hyjnë gjuhët e dashurisë.

Pavarësisht nëse jeni të fejuar, të martuar, duke u njohur me dikë, ose në një takim të parë me dikë, të kuptosh gjuhën e dashurisë së dikujt është si një superfuqi që krijon marrëdhënie. Kjo ju bën të ditur se si atij personi i pëlqen të japë dhe të marrë dashuri.

Janë gjithsej pesë gjuhë dashurie: fjalë afirmimi, kohë cilësore, prekje fizike, veprime shërbimi dhe marrje dhuratash. Dhe të dish se cila gjuhë dashurie e bën partnerin të ndihet i veçantë është çelësi për ndërtimin e një lidhjeje të qëndrueshme.

Sapo të njihni gjuhët tuaja të dashurisë dhe partnerit tuaj, do të jetë më e lehtë për ju të bëni gjëra që do t’i tregojnë personit tuaj se sa kujdeseni për to.

Dëshironi disa ide? Këtu janë 16 gjeste të thjeshta dhe të lehta romantike që do ta bëjnë partnerin tuaj të ndiejë të gjitha ndjenjat e ngrohta, të gjitha bazuar në gjuhën e tyre të dashurisë.

 1. Dërgojini një mesazh në mes të ditës
 2. Gatuajini atyre darkën
 3. Merrni ushqim të gatshëm dhe kërkoni që të shihni një film së bashku
 4. Hidhni plehrat
 5. Gatuani ushqimet e tyre të preferuara
 6. Bëni diçka për të lehtësuar stresin e tyre
 7. Pastroni makinën e tyre
 8. Surprizojeni atë me një dhuratë të vogël
 9. Dërgoji një surprizë në zyrë
 10. Lërini ata të zgjedhin se ku të hani
 11. Kaloni një natë të fokusuar vetëm në kënaqësinë e tyre.
 12. Kaloni një natë duke parë filma
 13. Planifikoni një takim pa telefona
 14. Lërini një shënim të shkruar me dorë nëpër shtëpi
 15. Përgatisni drekën e tyre për me vete
 16. Filloni një hobi të ri së bashku

 

Burimi / https://www.cosmopolitan.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top