Marrëdhënie

July 27, 2018 | 8:05

9 mënyra për të tërhequr shpirtin binjak në jetën tënde

Ne kalojmë nëpër jetë me një milion pritshmëri për atë që duam në një partner. Ne regjistrohemi në faqe online takimesh. Ne shkojmë në vende të ndryshme për t’u përpjekur t’i njohim. Kalojmë nëpër procese dhe debate të panumërta për të gjetur një të zgjedhur. Por kjo nuk duhet të jetë kaq e vështirë. Bashkëshorti juaj shpirtëror është duke pritur atje për t’u lidhur me ju.

9 mënyra për të tërhequr shpirtin binjak në jetën tuaj:

  1. Jini të lumtur

Gëzimi është ngjitës. Qeshjet janë tërheqëse. Gëzimi është një dridhje e lartë në trupin tonë. Kur e marrim jetën me këtë frekuencë të lartë, ne arrijmë të tërheqim gjërat që duam. Askush nuk dëshiron ta gjejë veten në një marrëdhënie jo të shëndoshë. Lumturia është një udhëtim fantastik që i detyron të tjerët të udhëtojnë me ju.

  1. Jini të ndershëm

A e dini vërtet se çfarë doni nga një partner? Jini të ndershëm për gjërat që dëshironi dhe ato që nuk i toleroni. Ju nuk mund ta tërhiqni shokun tuaj të shpirtit bazuar në ide dhe gënjeshtra të gabuara. Duhet të jeni të ndershëm dhe të sinqertë me veten. Ju jeni i vetmi person që e di se çfarë mund të jetoni dhe çfarë jo.

  1. Lëreni vetminë mënjanë

Ju nuk mund të tërhiqni shpirtin binjak për të mbushur një hapësirë boshe. Ju nuk do të jetoni përgjithmonë, por jeta mund t’ju ofrojë një partner jetësor, ndërsa ju kapni dikë që e dini nuk është i duhuri. Lëreni mënjanë idenë e vetmisë.

  1. Riorganizoni idetë tuaja me vizualizim

Ne të gjithë kemi një person ideal me të cilin duam të jemi çift. Përdoreni këtë për të tërhequr shpirtin tuaj binjak. Shkruani në një ditar cilësitë që dëshironi në partnerin tuaj. Bëni synimet e qarta të asaj që dëshironi si dashnore, partner, mik dhe baba për fëmijët tuaj (ato që keni dhe ato që dëshironi në të ardhmen).

  1. Shëroni plagët e kaluara

Ju nuk mund të kini një marrëdhënie të shëndetshme kur mbani plagët e një marrëdhënieje të vjetër. Ju nuk mund ta kultivoni dashurinë kur jeni ende plot me pakënaqësi dhe ndjeni keqardhje për një person tjetër nga e kaluara. Këto gjëra nuk do të lejojnë që një person i mrekullueshëm të bëhet pjesë e jetës tuaj. Në këtë mënyrë ju do të tërhiqni të njëjtin lloj personi, duke përsëritur të njëjtat gabime.

  1. Bëjeni jetën tuaj një shesh lojërash

Shijoni shansin e të qenit me veten. Jini kreativ. Ushtroni një hobi që ju pasuron shpirtin. Një person tjetër nuk do të shërojë nga vetmia. Ju duhet të mësoni të argëtoheni dhe të shijoni momentet e fëmijërisë që janë fragmente të tërësisë tuaj.

  1. Falja

Pse falja është e rëndësishme? Sepse ju bën të lirë. Lërini dridhjet tuaja dhe mos ndieni më dhimbje. Falja nuk është kurrë për një tjetër. Është një veprim përmes të cilit lini pas të gjitha emocionet dhe dramën që keni përjetuar në të kaluarën. Falja krijon hapësirë për dashuri të vërtetë.

  1. Vendosni hapësirë në jetën tuaj

Nëse doni një shpirt binjak ju duhet të bëni vend në të gjitha aspektet e jetës suaj. Zbrazni një sirtar në dhomën tuaj të gjumit, krijoni hapësirë për rrobat e dikujt tjetër në dollap. Nëse nuk ka hapësirë në shtëpinë tuaj për një person tjetër, si mund të prisni që jeta juaj të jetë në përputhje me personin e duhur që do të marrë pjesë në shtëpinë tuaj dhe në jetën tuaj?

  1. Lërini pritjet

Nuk ka dy marrëdhënie të barabarta. Pritjet tuaja për atë që do të gjeni në një marrëdhënie janë të paarsyeshme dhe do të ndalojnë rrjedhën e dashurisë së vërtetë. Pritjet janë të rrezikshme. Ato janë pjesë e një mendjeje që kontrollon. Nuk mund të presësh përsosmëri. Ju nuk do të zhgënjeni nëse nuk keni pritshmëri.

 

Burimi / http://aprilamente.info

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com