Lifestyle

November 27, 2017 | 10:14

A e dini se ne nuk duhet të veshim të njëjtat këpucë çdo ditë?

1

Ne e kuptojmë se janë kohë të vështira financiarisht. Dhe luksin e zgjedhjes së një koleksioni këpucësh nuk e kanë shumë njerëz.

Ne gjithashtu fiksohemi me një rrobë apo një palë këpucë që na përshtaten dhe nuk ju ndahemi. 

Megjithatë, kur vjen puna te këpucët ju nuk duhet të mbani të njëjtën palë çdo ditë. Sipas ekspertëve, zakoni i mbajtjes së të njëjtave këpucë çdo ditë, nuk është e shëndetshme as për këmbët tona, as për këpucët. 

Siç shpjegojnë ekspertët, këpucët bëhen me djersë dhe kanë nevojë për të paktën dy ditë për t’u thatë. 

Gjithashtu, lagështia rezulton në konsum më të madh. 

Sidomos në dimër, ato lagen dhe kanë nevojë për më shumë kohë për të tharë.

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com